Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Berç Melikyan Smyrna Sokak’ta

Berç Melikyan Smyrna Sokak’ta
Karabağlar Belediyesi ve Smyrna Mobilya Derneği işbirliğiyle Fuar İzmir’deki Mobilya Fuarı’nda oluşturulan Smyrna Sokak’ta dünyanın yaşayan 3 kalemkar sanatçısından biri olan Berç Melikyan’ın koleksiyonları da sergilendi.

 

 
İstanbul Kapalıçarşı’da bulunan dükkanından yakın dostlarının davetiyle İzmir Mobilya Fuarı’na gelen Melikyan, Smyrna Sokak’taki sanat galerisinde koleksiyonunu sergiliyor. Bu işe 40 yılını veren Melikyan’ın “Kadın Ruhu", “İnançlara Saygı" ve 40. yıl koleksiyonları büyük ilgi gördü. Kalemkarlığını kullanarak kendi tarzını yaratan Melikyan, “1000 yıl önceki el işçiliğini kullanarak yaptığım mücevherleri şimdiye kadar dünyada hiç kimse yapamadı. Örneğin koleksiyonda bulunan mücevherlerden bir yüzüğün üzerine on binlerce çelik kalem darbesi vuruyorum. Amacım gelecek nesillerin bize baktıkları zaman mükemmel şeyler yapmışlar demelerini istedim" diye konuştu
 
 
UNESCO tarafından yaşayan İnsan hazinesi listesinde olan Melikyan aynı zamanda Dünya Altın Konseyi tarafından İstanbul’da görülmesi gereken kuyumcu vahası listesine yeraldı.
 
 

Yayın Tarihi : 27.02.2016 : 10:38

Etiketler : Berç    Melikyan    Smyrna    Sokakta    Bölge   


Yorumlar

8996
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN