Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gündüz Fuar, Gece Sanat

Gündüz Fuar, Gece Sanat
Almanya’nın Nürnberg şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük organik ürünler fuarı Biofach’a katılan İZFAŞ’ın sanatçı- Fuar Proje Sorumlusu Özlem Kalmaz, gündüz İzmir Ekoloji Fuarı’na yönelik tanıtım ve pazarlama çalışmaları yaparken fuarın kapanış saatlerinden itibaren soluğu müze ve sanat galerilerinde aldı.

 

 
İzmir Ekoloji Fuarı’na yönelik pazarlama çalışmaları yapmak için Almanya Nürnberg şehrine giden Kalmaz, fuar süresince müze ve galerilerin 21.00’e kadar açık olmasını fırsat bildi ve sanatsal yanına yönelik çalışmalar yaptı.
 
Fuar ve benzeri etkinliklerin yer aldığı özel günlerde Avrupa’da bir çok kentte olduğu gibi Nürnberg’de de müzelerin, galeri ve atölyelerin gezilebilmesi için sanat kurumları saat 21.00’e kadar açık olduğunu belirten Kalmaz, “Avrupalı, gelen turisti sadece fuar alanında değil, sanatsal alanlarda da görmek istediği için açık kalma saatlerini esnetiyor. Bu benim gibi sanat tutkunlarının için biçilmez bir kaftan ve ben de fuardaki yoğun çalışmamın ardından fuar kapanır kapanmaz soluğu sanat mekanlarında aldım. Ustaların birbirinden özel eserlerini inceleme fırsatı buldum. Ufkumu daha da açabilmek için Ulusal Müze’de Rönesans ve Barok dönemi eserlerini inceledim. 1471-1528 yılları arasında yaşamış Alman ressam Albert Durer’in evini yani müzesini, Tarih ve sanat müzesini, Olaf Metzel’in Christoph Daum’un birlikte kurgulayarak 4’ncü İstanbul Bienali’nde sergilediği Beşiktaş Jimnastik Kulübü adlı enstalasyonununda yer aldığı Modern sanatların yer aldığı Yeni Müze gibi çok sayıda müze ve sanat galerileri gezdim. Hem fuar ile ilgili başarılı bir süreç geçirdim, hem kendimle" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 27.02.2016 : 09:09

Etiketler : Gündüz    Fuar    Gece    Sanat    Bölge   


Yorumlar

2301
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN