Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Trabzonspor Tahkim’e Başvuracak

Trabzonspor Tahkim’e Başvuracak
Trabzonspor, Galatasaray maçında kırmızı kart gören 4 oyuncusuna Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) verdiği cezalarla ilgili olarak Tahkim Kurulu’na başvuracak

 

Asbaşkan Ahmet Çubukçu, Galatasaray maçındaki en dikkat çekici istatistiklerden birinin 7 faul yapmaları olduğunu vurgularken şunları söyledi:
 
"Buna karşılık 4 oyuncumuz; Özer, Cavanda, Aykut ve Salih, kırmızı kart gördü. Takımdaki sakat oyuncularımıza kart görenler de eklendiğinde sıkıntı yaşıyoruz. Tahkim Kurulu’na cezaların indirilmesi ve ertelenmesi konusunda başvuruda bulacağız. Tahkim Kurulu’ndan da olumlu bir karar çıkacağını umuyoruz."
 
TARAFTARLARA UYARI
 
Trabzonspor, kırmızı kart protestosu yapacağı Osmanlıspor maçı için taraftarlarını, kulübün ceza almasına neden olacak hareketlerden kaçınmaları konusunda uyardı. Kulübün internet sitesinden yayınlanan açıklama şöyle:
 
"Futbol Federasyonu ve UEFA Talimatları gereği stadyumlarda meşale yakmak, stadyumlara yanıcı, yakıcı maddeler sokmak, sahaya konfeti, su şişesi ve benzeri maddeler atmak, koltuk kırmak, merdiven boşluklarına oturmak ve kötü tezahüratta bulunmak kesinlikle yasaktır. Ayrıca takımımızın daha önce oynadığı müsabakalarda taraftarlarımızın yaktığı meşaleler ve rakip takım veya takımlara yönelik kötü tezahüratları kulübümüzün ciddi oranda ceza ödemesine neden olmuştur. Bu cezalar her tekrarda katlanarak artmakta ve sonuç olarak daha da ağır boyutlara ulaşmaktadır. Ayrıca bu cezaların kulübümüze getireceği zararların yanı sıra, sebebiyet verenler de yasa gereği maddi ve manevi çok ciddi yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklardır. Tüm taraftarlarımızdan konuya gereken hassasiyeti göstermelerini ve takımımızı maç boyunca centilmence desteklemelerini bekliyoruz."

Yayın Tarihi : 26.02.2016 : 12:12

Etiketler : Trabzonspor    Tahkime    Başvuracak    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3065
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN