Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir'de Teröre Tepki Eylemi

İzmir'de Teröre Tepki Eylemi
İzmir’de, sivil toplum örgütleri temsilcileri son dönemde yaşanan terör olaylarını protesto ederek meşaleli yürüyüş düzenledi.

 

 
İzmir Tabip Odası, İzmir Eczacı Odası, İzmir Diş Hekimleri Odası, İzmir Veteriner Hekimler Odası ve İzmir Barosu üyelerinden oluşan grup, Alsancak Semti Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde toplanarak terör olaylarını protesto etti. Ellerinde meşalelerle yürüyen grup, "Terörü lanetliyoruz" pankartı taşıdı. Yürüyüş sonunda grup adına açıklama yapan İzmir Tabip Odası Başkanı Suat Kaptaner, "Biz ülkemize ve komşularımıza yönelik her türlü terörü ve terör örgütünü lanetliyor, protesto ediyoruz. Ülkemizin bütünlüğü ve ulusumuzun kardeşliği için canını veren şehitlerimize saygı için yürüyoruz ve onların acısını aileleri ve bütün ulusumuzla paylaşıyoruz. Biz, komşumuz Suriye ile yeniden dost olmak ve barış içinde olmak istiyoruz. Biz, PKK terörizmine karşı verilen mücadelenin başarıyla bitirilmesini destekliyoruz ve istiyoruz. Ulusumuzun acısını paylaşıyor şehitlerimizi saygıyla anıyor, gazilerimize minnet duygularımızı ifade ediyoruz." dedi.
 
İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan’da "Ülkemizi kin ve nefret söylemleriyle kaosa sürükleyenler karşısında kurtuluş mücadelesinden aldığımız milli birlik ve beraberlik ruhuyla teröre karşı koymalıyız. Çünkü terör bir yenilgidir; insanlığın, aklın, vicdanın yenilgisidir" dedi. Grup açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Yayın Tarihi : 25.02.2016 : 21:29

Etiketler : Meslek    Örgütlerinden    Teröre    Tepki    Eylemi    Genel   


Yorumlar

6598
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN