Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ege Üniversitesi’nden Ödemiş’e İki Yeni Bölüm

Ege Üniversitesi’nden Ödemiş’e İki Yeni Bölüm
Ege Üniversitesi Ödemiş Sağlık Yüksekokulu bünyesinde önümüzdeki yıl açılacak dört yıllık "Çocuk Gelişimi" ve "Paramedik" bölümlerinin tanıtımı yapıldı.

 

 
Konferas Salonunda düzenlenen panelde, Ödemiş Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Aynur Türeyen, "642 mezun verdikten sonra tartışmaların odağı haline gelen okulumuz kapanıp kapanmayacağına son noktayı bu panelde netlik kazanacak. Önümüzdeki dönemde çocuk gelişimi bölümümüz için ilk öğrencilerimizi almaya başlayacağız. Çocuk Gelişimi Bölümü’ne önümüzdeki yıl ilk etapta 50 öğrenci alınacak. YÖK’ten geçen Çocuk Gelişimi Bölümü’nden sonra yakın bir zamanda, Paramedik bölümünün de YÖK’ten geçmesi beklenmektedir. Bu konuda yardımları dokunan tüm herkese teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.
 
AK Partili Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, üniversitenin ilçeye büyük katkı sağlayacağına dikkati çekip, "Ege Üniversitesi, 1955 yılında kurulmuş, 60 yıllık geçmişi ile tam duruşunu, ispat etmiş birkaç üniversite arasındadır. Rektörümüzün çok ciddi katlılarıyla, Ödemiş’in öğrencilerle buluşacağı bir dönemdeyiz. Kendi bünyesinden üç,beş üniversite çıkarmış Ege Üniversitesi, bugün Küçük Menderes’te de belki yarınların üniversitesi olacak Küçük Menderes Üniversitesi’nin temelleri ile ilgili bir çalışmanın başlangıcını yapmış olsun. Üniversiteliler bu kente kültür ve fikir alışverişini getirecektir. Bu benim çok önemlidir" diye konuştu.
 
EÜ Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, üniversite olarak çok iyi eğitimin yanında araştırmalarıyla da öne çıktıklarını belirterek, "Ege Üniversitesi olarak 70’bini geçen 60 yılık bir aileyiz. İstediğimiz eğitim kenti yaratmaktır. Ödemiş için Aynur Hocam ve Agah Hocamın katkılarıyla paramedik bölümünü senatomuzdan geçirdik. Hocalarımıza katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.
 
Konuşmaların ardından Paramedik Derneği Üyeleri Prof. Dr. Agah Çertuğ ile Yrd. Dr. Ali Ekşi, Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Öğretim Üyesi Doç Dr. Hatice Bal Yılmaz tarafından Paramedik ve Çocuk Gelişimi bölümleriyle ilgili
 
katılımcılara slayt eşliğinde bilgi verildi.
 
 

Yayın Tarihi : 25.02.2016 : 19:54

Etiketler : Ege    Ödemişe    İki    Yeni    Bölüm    Bölge   


Yorumlar

3843
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN