Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Otomotiv İşçilerinden Tepki Yürüyüşü

Otomotiv İşçilerinden Tepki Yürüyüşü
Bursa’da, DİSK’e bağlı Birleşik Metal İşçileri Sendikası üyesi işçiler, Oyak Renault fabrikasında çalışan ve haklarını arayanlara baskı uygulandığını öne sürüp, yürüyüş yaptı. 

 

 
Bursa’da akşam saatlerinde Kent Meydanı’nda toplanan DİSK’e bağlı Birleşik Metal İşcileri Sendikası’na üye 300 işçi, Oyak Renault Fabrikası’nda işçilerin taleplerine karşı uygulandığını öne sürdükleri baskıları protesto ettiler. Hükümetin, Esnek Çalışma Modellerine ilişkin düzenlemeyi içeren iş kanunu ve Türkiye İş Kurumu Kanu’nda değişiklik ön gören tasarısına tepki gösteren işçiler, Kıdem Tazminatına yapılması planlanan yeni düzenlemeyi de eleştirdiler. İşçiler daha sonra, açtıkları, ’Kıdem Tazminatımızın Gasbına, Kiralık İşçiliğe Karşı Genel Grev, Genel Direniş’ ve ’Kıdem Tazminatıma Dokunma’ yazılı pankartlar ile 300 metre uzaklıktaki Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Grup Başkanlığına yürüdüler. 
 
Burada konuşma yapan Birleşik Metal İşçileri Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, kıdem tazminatının kaldırılmasının işçilerin var olan güvencelerinin yok olması anlamına geldiğini söyledi. Hükümetin, Esnek Çalışma Modellerine ilişkin düzenlemeyi içeren İş Kanunu ve Türkiye İş Kurumu Kanunu’na karşı olduklarını ifade eden Serdaoğlu, eylemlerini bundan sonra da sürdüreceklerini açıkladı. Polislerin geniş güvenlik önlemleri aldığı yürüyüş daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Yayın Tarihi : 25.02.2016 : 19:33

Etiketler : Bursada    Otomotiv    İşçilerinden    Tepki    Yürüyüşü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7833
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN