Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kaçak Avcılara 28 Bin 378 Lira Ceza

Kaçak Avcılara 28 Bin 378 Lira Ceza
Erzincan'ın Üzümlü ilçesine bağlı Sarıkaya köyü yakınlarında kaçak av yapan ve 2 yaban keçisini vurduğu tespit edilen 4 avcıya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri 28 bin 378 lira para cezası uyguladı.

 

Olay, 19 Şubat tarihinde Üzümlü ilçesi Sarıkaya köyü Düzali Mezrası yakınlarından meydana geldi. Bölgede kaçak av yapıldığı yönünde ihbar alan Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, jandarma ile birlikte yaptıkları denetimde, 3 aracın bölgede olduğunu tespit etti. Araçlarda arama yapan ekipler, 7-8 yaşlarında iki yaban keçisinin yivli av tüfeği ile vurulduğunu belirledi. Yasa dışı av yaptıkları, koruma altında bulunan ve avlanması yasak olan keçilerin avlandığı gerekçesi ile 4 avcı Tanyeri Jandarma Karakolu’na götürülerek, haklarında toplam 28 bin 378 TL tazminat ve idari para cezası uygulandı.
 
Duyarlı vatandaşlara teşekkür eden Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Uğur Önel, 4 kişinin Tanyeri Jandarma Karakol Komutanlığı’na götürüldüğünü ve haklarında idari işlem yapıldığını bildirdi. Kaçak avcılara toplam 28 bin 378 TL idari para cezası uygulandığını ifade eden Önel, "Kaçak avcılarla ilgili olarak ekiplerimiz gece gündüz 7 gün 24 saat kaçak avla mücadele için çalışmalarını sürdürüyor. Yaban keçileri de bakanlığımızın koruma altına alınan av hayvanı türlerindendir. Bunların nesillerini gelecek nesillere bırakmak, sürdürülebilirliğini sağlamak gece gündüz demeden çalışmalarımız ve denetimlerimiz devam etmektedir” dedi.

Yayın Tarihi : 25.02.2016 : 14:06

Etiketler : Kaçak    Yaban    Keçisi    Avlayana    Bin    Lira    Ceza    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5108
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN