Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kuyumcular, 2 Şehit Nedeniyle Kepenk Kapattı

Kuyumcular, 2 Şehit Nedeniyle Kepenk Kapattı
Kırıkkale Kuyumcuları Odası Başkanı Erkan Başer, Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde şehit edilen Kırıkkaleli Uzman Çavuş Osman Kaplan ve Şırnak’ta kalp krizi sonucu kurtarılamayan Uzman Çavuş Altan Çamkara için kepenk kapattı.

 

Son günlerde gelen şehit haberleri üzerine ve artan terör olayları nedeniyle Kırıkkale Kuyumcuları Odası Başkanı Erkan Başer, kuyumcuların bir günlük kepenk kapattığını açıkladı. Bazı işletmelerin üzerine ’Vatan evlatlarımız kalleşçe kanlı pusularda şehit düşerken, yas nedeniyle kapalıyız. Büyük Türk Milleti’nin başı sağ olsun’ yazılı pankart asıldı.
 
Başer, terör olayları ardından şehit ailelerinin acısını paylaşmak amacıyla kuyumcuların kepenk kapattığını anlatırken, şunları söyledi:
 
"Kuyumcular Odası yönetimi ve işletme sahibi arkadaşlarımızla ortak bir karar aldık. Kan dökülen bu zamanda, bir tepki gösterebilmek amacıyla karar aldık. Milletçe tek yürek olarak, şehit ailelerinin yanında olduğumuzu, acılarını paylaştığımızı, duyarsız olmadığımızı vurgulamak amacıyla böyle bir eylem yaptık".

Yayın Tarihi : 25.02.2016 : 13:48

Etiketler : Kırıkkaledeki    Kuyumcular    Şehit    İçin    Kepenk    Kapattı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4465
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN