Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ak Parti Yönetiminde Üyelikler ’56’dan Düştü

Ak Parti Yönetiminde Üyelikler ’56’dan Düştü
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, 7 Haziran seçiminde en yakınında duran üç kişinin de aralarında bulunduğu altı kişiyi, yönetimden düşürdü. Delican, telefonla arayarak "56’yı uyguluyorum hakkınızı helal edin" dedi.

 

AK Parti İzmir İl Yöneim Kurulu Üyesi Bülent Delican, parti tüzüğünün 56. maddesini uygulayarak altı kişinin il yönetim kurulu üyeliğini düşürdü. "Olağan toplantılar ile gün ve zamanı bildirilmiş olağanüstü toplantılara bir yıl içinde peş peşe üç veya bir yıl içinde altı kez özürsüz olarak katılmayan üye, kurul üyeliğinden istifa etmiş sayılır" diyen maddeyi 7 Haziran genel seçiminde en yakınında olan üç kişi için de uyguladı. Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Gedikoğlu, seçim işlerinden sorumlu eski İl Başkan Yardımcısı Özgür Hızal ve siyasi, hukuki işlerden sorumlu eski İl Başkan Yardımcısı Emrun Sulayıcı’yı telefonla arayan Delican, "56’yı uyguluyorum hakkınızı helal edin" dedi. Hızal ve Gedikoğlu’nun dokuz, Sulayıcı’nın on iki hafta devamsızlığı olduğu öğrenildi. Eski İl Başkan Yardımcısı Aykut Yenice, Buca Belediyesi eski Meclis Üyesi Mustafa Arslan ve AK Parti eski İzmir Milletvekili Tevfik Ensari’nin oğlu Münir Ensari de devamsızlıkları nedeniyle 56. madde kapsamında yönetim kurulu üyeliğinden düşürüldü. Üyeliklerin düşürülmesinin oylandığı työnetim kurulu toplantısında siyasi ve hukuki işlerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ömer Gültekin ile Fırat Eroğlu arasında tartışma çıktığı belirtildi. Eroğlu’nun üyeliklerin düşürülmemesini isterken, Gültekin’in "Sen ne karışıyorsun" diye bağırdığı, Delican’ın "Bu partide ben nasıl çalışıyorsam herkes o kadar çalışacak. Çalışmayanın gözünün yaşına bakmam" dediği öğrenildi.
 
Yönetim kurulu üyeliği düşen altı kişinin yerine yedek üyelerden Hüseyin Ahmetoğlu, Hayrettin Uçak, Ali Alper Uzun, Ejder Sezer, Muharrem Şen ve Bilal Özen getirildi.

Yayın Tarihi : 25.02.2016 : 13:35

Etiketler : Ak    Parti    Yönetiminde    Üyelikler    dan    Düştü    Bölge   


Yorumlar

5916
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN