Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şehitler Törenle Uğurlandı

Diyarbakır merkez Sur ilçesinde yürütülen operasyonda çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuşlar Osman Kablan ile Mustafa Hakan Kacar için Diyarbakır Asker Hastanesinde uğurlama töreni düzenlendi. Şehit Osman Kablan’ın 16 yaşındaki oğlu Mustafa, törende babasının beresi ve gözlüğünü takarak, asker selamıyla uğurladı. Şehit Mustafa Hakan Kacar’ın 6 ay önce evlendiği eşi Elif Kacar ise, tören boyunca ayakta durarak eşini asker selamıyla uğurladı.

 

Merkez Sur ilçesinde dün girdikleri çatışmada şehit olan uzman çavuşlar Osman Kablan ile Mustafa Hakan Kacar için Diyarbakır Asker Hastanesi’nde düzenlenen uğurlama törenine, 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, 7’nci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, askeri erkanlar ile şehitlerin yakınları katıldı.
 
41 yaşındaki şehit uzman çavuş Osman Kablan’ın annesi Elmas ile babası Mustafa Kablan tören alanına görevlilerin yardımıyla gelirken, 7 aylık hamile eşi Neslihan ile oğulları Mustafa ve Ersin gözyaşı döktü.
 
Ağustos ayında evlenen şehit uzman çavuş Hakan Kacar’ın eşi Elif Kacar tören alanına kadın askerlerin desteğiyle geldi. Güçlükle ayakta duran şehit yakınlarını askerler teselli ederken, tören şehitlerin cenazelerinin ambulanstan alınarak katafalka konulmasıyla başladı. Özgeçmişleri okunan şehitlerin Diyarbakır Sur ilçesinde Bayrak 12 müşterek özel birlik operasyonunda teröristlerle girdikleri çatışmada şehit oldukları belirtildi.
 
Şehitler Osman Kablan’ın Elazığ’dan, Mustafa Hakan Kacar’ın ise Ağrı’dan geçici görevle Diyarbakır Sur ilçesinden gönderildikleri öğrenildi.
 
Tören sırasında Sur ilçesinde devam eden çatışma sesleri yükseldi. Silah ve patlama sesleri eşliğinde şehitler için düzenlenen törende şehit Mustafa Hakan Kacar’ın eşi Elif Kacar asker selamı verip, tören boyunca ayakta kalarak eşini uğurladı. Şehit Uzman Çavuş Osman Kablan’ın oğulları Ersin ile Mustafa Kablan babalarının silah arkadaşları yanında törende bulundu. Şehit Uzman Çavuş Kablan’ın 17 yaşındaki oğlu Mustafa Kablan babasının beresi ve güneş gözlüğünü takarak asker selamı verdi. Okunan duaların ardından şehitlerin cenazeleri katafalktan alınarak ambulansa konularak uğurlandı. Şehit Osman Kablan’ın cenazesi Kırıkkaleye, Mustafa Hakan Kaçar’ın ise Afyonkarahisar’a gönderildi.

Yayın Tarihi : 25.02.2016 : 12:27

Etiketler : Surda    Şehit    Olan    Uzman    Çavuşlar    Törenle    Uğurlandı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2573
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN