Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bölgenin Otopark Sorununa Köklü Çözüm

Bölgenin Otopark Sorununa Köklü Çözüm
Üçyol-Üçkuyular metro hattının yapımı sırasında 2010 yılında hava tankının patladığı ve 2 işçinin yaşamını yitirdiği Hatay 141 sokaktaki yaklaşım tünelinin bulunduğu araziye İzmir Büyükşehir Belediyesi 440 araçlık modern katlı otopark yapacak. Otoparkın yanı sıra seyir terası özelliği ve tarihi asansör gibi kod farkı olan iki sokağa birleştirecek tesisin ihalesi 26 Şubat cuma günü gerçekleşecek.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Hatay bölgesinde 440 araç kapasiteli yeni bir otoparkın ihalesini 26 Şubat cuma günü yapacak. Otopark özelliğinin dışında, çatısındaki seyir terası ve süs havuzu bulunacak tesis Tarihi Asansör'de olduğu gibi 22 metre kod farkı olan iki sokak arasında bağlantı sağlayacak. Hatay bölgesinin ikinci otoparkı olacak tesis Çankaya Mahallesi’nde (Uşak-i Zade Muammer Bey Sokağı) gerçekleşecek. Toplam 8 katlı ve 440 araç kapasiteli otoparka, aralarında yaklaşık 22 metre kod farkı bulunan 143 (Bahattin Tatış) Sokak ile 141 Sokak'tan ayrı ayrı girişler yapılacak. Otopark içerisindeki asansörlerden hem otoparka gelenler hem de çevre halkı, engelli ve yaşlı vatandaşlar faydalanabilecek. Toplam 15 bin metrekare alanda oluşturulacak otoparkta engeliler için 21 araç yeri bulunacak.
 
Otoparkın yapılacağı alanda daha önce İzmir Metrosu Üçyol-Üçkuyular inşaatına lojistik destek sağlayan yaklaşım tünelinin girişi yeralıyordu. Tünel girişinde 2010 yılında hava tankının patlamasıyla çevre halkı büyük korku yaşamış, olayda iki işçi yaşamını yitirmişti. Metro inşaatının bitmesinden sonra tünel girişi kapatıldı. Büyükşehir Belediyesi buraya otopark yapma kararı aldı.

Yayın Tarihi : 25.02.2016 : 10:21

Etiketler : İzmir Büyükşehir Belediyesi    hatay    üçyol    üçkuyular    otopark       


Yorumlar

5342
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN