Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şifa’da Bilim Festivali

Şifa’da Bilim Festivali
Şifa Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Topluluğu’nun düzenlediği Bilim Festivali’ne 17 lise, toplam 49 proje ile katıldı. Bu yıl ilki düzenlenen BilFest’e katılan öğrenciler birbirinden değerli projeleri ile gelecek vaat etti.

 

 
Şifa Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Topluluğu (ŞÜBAT), lise öğrencilerine sağlık bilimlerini ve bilimi sevdirmek amacıyla bir yarışma düzenledi. Bu yıl ilki düzenlenen Bilim Festivali’ne (BilFest) Türkiye’nin farklı bölgelerinden toplam 17 lise, 49 projeyle katıldı. Lise öğrencilerinin kimya ve biyoloji alanındaki projeleri ile katıldıkları BilFest, oldukça çekişmeli geçti. Gün boyu süren yazılı-sözlü ve poster sunumlarının ardından sonuçlar açıklandı.
 
Jüri değerlendirmesi sonucunda Poster Sunumu kategorisinde Özel Sanko Okullarından Ali Kağan Akbaş birinci, İzmir Fen Lisesinden Metehan Güzelkaya ve Özge Şenlikli ikinci, Özel Servergazi Fen Lisesinden Merve Narin ve Emine Kızılkaya ise üçüncü oldu.
 
Sözlü Sunum kategorisinde ise Ankara Samanyolu Kolejinden Fetullah Tutucu ve Alican Keleş birinci, Ankara Samanyolu Cemal Şaşmaz Kolejinden Merve Hatun Özcan ve Süheyla Yeşiloğlu ikinci, Manisa Şehzade Mehmet Kolejinden Seher Yönet ve Cemile Senem Arabacı ise üçüncü oldu.
 
Bu kategoride İstanbul Coşkun Fen Lisesinden Hilal Mangaltepe ve Emine İclal Akar ile Karşıyaka Anadolu Lisesinden Elifnaz Şentürk’ün projeleri jüri özel ödülüne layık görüldü.

Yayın Tarihi : 24.02.2016 : 12:25

Etiketler : Şifada    Bilim    Festivali    Bölge   


Yorumlar

8117
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN