Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İngiltere’den Sıcak Mesajlar

İngiltere’den Sıcak Mesajlar
İngiltere’nin İstanbul Konsolosu Leigh Turner, terör olaylarının yaşandığı bütün ülkelerin turizm açısından negatif etkilenebileceğini belirterek, “’Türkiye’ye gitmeli miyiz?’ diye soranlara gitmeleri gerektiğini söylüyoruz. Çünkü rehberlerimiz de Türkiye’de herhangi bir sorun yaşamıyorlar" dedi.

 

 
Türkiye ve İngiltere arasındaki ticaret ve yatırım ilişkilerini geliştirmek amacıyla 2013’den bu yana yürütülen GREAT kampanyası kapsamında, Birleşik Krallık Yaratıcılık Konusunda İş ve Turizm Seminerleri’nin üçüncüsü Bursa ve Ankara’nın ardından İzmir’de gerçekleştirildi. Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Leigh Turner’in ev sahipliği yaptığı seminere, Birleşik Krallık Ekonomi ve Refah Bölümü Uzmanı Hande Yedidal, Kreatif Ekonomiler Danışmanı Ali Bilge, Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı İç Yatırım Danışmanı Mehmet Başaran, Vize Müdürü Steve Burgues, Bilim ve İnovasyon Uzmanı Büşra Afşar ve İzmir iş dünyasının temsilcileri katıldı.
 
Key Otel’de düzenlenen ’Birleşik Krallık Yaratıcılık Konusunda İş ve Turizm Seminerleri’ne katılan Leigh Turner, Türkiye’de yaşanan terör saldırılarının turizmi ve turistlerin ülkeye gelmesini negatif etkileyeceğini ifade ederek, “Şu anda dünyada birçok turist nereye gitmek istediklerine karar vermeye çalışıyorlar. Bu bağlamda bu tarz saldırıların olması turizme yardımcı olmuyor. Bu saldırılar hemen hemen her yerde oluyor. Ama bunların negatif bir etkisi olacaktır. Genellikle bize ’Türkiye’ye gitmeli miyiz?’ diye soruyorlar. Ve biz de gitmeleri gerektiğini söylüyoruz. Ticaret açısından önemli bir ortak olarak görüyorum. Turizm açısından ilgili rehberlerimiz de Türkiye’de herhangi bir sorun yaşamıyorlar" dedi.
 
Seminer öncesi gazetecilerle sohbet toplantısı gerçekleştiren Birleşik Krallık İstanbul Konsolosu Leigh Turner, Türkiye’nin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. Turner, “Büyük Britanya olarak Türkiye bizim için büyük önem taşıyor. Biz Türkiye’nin Avrupa entegrasyonu arasında AB’ye üye olmasını güçlü olarak destekleyen ülkelerden biriyiz. Ve Türkiye’nin ekonomik ve siyasi olarak başarılı olması hem bölge hem Avrupa için faydalı olacağını düşünüyoruz" dedi.
 
Büyük Britanya Krallığı içerisinde yer alan İngiltere, İrlanda, İskoçya ve Galler’i sadece geçen sene 35 milyon turist ziyaret ettiğini belirten Turner, Türkiye’den gelen turist sayısının yüzde 14 civarında bir artış gösterdiğini ifade etti. Türkiye’yi çok ilginç bir pazar olarak gördüklerini dile getiren Turner, Türk turistlerin İngiltere’de özellikle Londra’yı ziyaret ederek alışveriş yapmayı çok sevdiklerini kaydetti.
 

Yayın Tarihi : 24.02.2016 : 12:25

Etiketler : İngiltereden    Sıcak    Mesajlar    Bölge   


Yorumlar

7188
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN