Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Manisa’daki Çifte Cinayete 5 Gözaltı

Manisa’daki Çifte Cinayete 5 Gözaltı
Manisa’nın Yunusemre İlçesi’nde, 28 yaşındaki Deniz Kızıl ile 57 yaşındaki İhsan Bilbay’ın cesetlerinin toprağa gömülü bulunması olayı ile ilgili 5 kişi gözaltına alındı. Cinayeti işlediğini kabul eden İ.T. ifadesinde, Deniz Kızıl ve İhsan Bilbay’ı yanağından ’makas aldıkları’ için öldürdüğünü söyledi.

 

Manisa kent merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Gürle Mahallesi mesire alanında, geçen 1 Kasım’da, köpek ya da domuzlar tarafından eşelendiği sanılan arazide, 1’i kadın 2 kişinin cesedi bulundu. İl Jandarma Komutanlığı’nca 4 kişilik özel ekip oluşturuldu. Soruşturma başlatan jandarma, ölen kişilerin Deniz Kızıl ve İhsan Bilbay olduğunu belirledi. İzmir’de yaşadıkları ve otopsiye göre 19-20 Eylül’de öldürüldükleri belirlenen kişilerin katil zanlılarının yakalanması için jandarma, çalışmasını derinleştirdi. Jandarma, öldürülen Bilbay’ın, cezaevi arkadaşı İ.T. ile sık sık görüştüğünü ve cinayet günü ölen kadın Deniz Kızıl ile birlikte aynı evde kaldıklarının bilgisine ulaştı. İ.T.’yi bir süre takibe alınan jandarma, hazırlıklarını tamamlayınca harekete geçti. Cinayet şüphelisi İ.T., olay günü telefonla görüştüğünün belirlendiği A.E. adlı erkek ile R.Y., A.M. ve D.S. adlı kadınlar ise ’yardım ve yataklık’ suçlamasıyla gözaltına alındı. Beş zanlı, jandarmaya götürüldü.
 
CİNAYETİ KABUL ETTİ
 
Sorgusunda cinayeti kabul ettiği belirtilen İ.T.’nin, birlikte vakit geçirirken Bilbay’ın yanağından makas alması üzerine kavga çıktığını, bunun üzerine Bilbay ile adamın kız arkadaşı Deniz Kızıl’ı dövdüğünü söylediği belirtildi. İ.T. ifadesinde Bilbay’ın olay günü, Yıldız’ın ise ertesi gün öldüğünü söylediği, ikisinin de ellerini kollarının bağlayarak cesetlerini gömdüğünü ifade ettiği kaydedildi. Gözaltındaki 5 kişi, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Yayın Tarihi : 23.02.2016 : 15:46

Etiketler : Manisadaki    Çifte    Cinayete    Gözaltı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3892
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN