Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çağın Hastalığına Karşı Seminer

Çağın Hastalığına Karşı Seminer
Karşıyaka Belediyesi, halk sağlığının korunmasına katkı sağlamak amacıyla sürdürülen eğitim çalışmaları kapsamında bu ay gerçekleştirdiği seminerlerle vatandaşları şeker hastalığına karşı bilinçlendiriyor. Katılımcıların şeker ve tansiyon ölçümlerini de yaptırabildiği seminerler, yarın (çarşamba) Alaybey Mahalle Merkezi ile devam edecek.

 

Toplum sağlığını tehdit eden hastalıklara karşı farkındalık yaratmak adına ücretsiz eğitim seminerleri düzenleyen Karşıyaka Belediyesi, bu ayın temasını 'şeker hastalığı' olarak belirledi. Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından, Nergiz ve İnönü mahalle merkezlerinde gerçekleştirilen etkinliklerde, şekere yol açan etkenler ve korunma yolları sıralandı. Erken tanı ve tedavi ile ilgili bilgiler verildi. Katılımcıların şeker ve tansiyon ölçümleri de yapıldı. Değerleri ortalamanın üzerinde olanlar, daha detaylı inceleme için hastanelere yönlendirildi.
 
ÇAĞIN SALGINI
 
Seminerlerde, erken teşhisin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Uz. Dr. Neşe Korkmaz, “Çağımızın -bulaşıcı olmayan- salgını haline gelen şeker hastalığı, hem dünyada hem de ülkemizde giderek yaygınlaşıyor. Beraberinde pek çok sağlık sorununa ve ciddi organ hasarlarına da yol açabilen şeker hastalığına karşı erken teşhis büyük önem taşıyor. Erken tanı, yaşam tarzı değişikliği, kilo vermek ve egzersizle, bu hastalık yüzde 58'e varan oranlarla önlenebiliyor. Şekerden korunmak için mutlaka düzenli ölçüm yaptırmalı, sağlıklı beslenmeli ve fiziksel aktivitelere yönelmeliyiz" dedi.
 
SEMİNERLER SÜRÜYOR
 
Karşıyaka Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Alaybey Mahalle Merkezi ile Ahmet Piriştina Kültür Merkezi'nde de ücretsiz diyabet seminerleri gerçekleştirecek. Dr. Neşe Korkmaz, yarın (24 Şubat Çarşamba) saat 13.15'te Alaybey'de, 29 Şubat Pazartesi günü saat 10.30'da ise Ahmet Piriştina Kültür Merkezi'nde vatandaşlarla buluşacak.

Yayın Tarihi : 23.02.2016 : 11:47


Yorumlar

9734
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN