Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Konak'ta Eski Fabrika, Spor Salonu Olacak

Konak'ta Eski Fabrika, Spor Salonu Olacak
Konak’ın Gültepe semtinde yıllardır kullanılmadığı için çürümeye yüz tutan eski ekmek fabrikası Konak Belediyesi’nin girişimleri sayesinde bölge halkının sağlıklı yaşam için form tuttuğu çok amaçlı bir spor salonuna dönüşecek.

 

Konak Belediyesi ile Milli Emlak, Çınartepe Mahallesi içerisinde yer alan yaklaşık 5 bin metrekarelik arazinin tahsisi konusunda anlaştı. Eski ekmek fabrikasının yıllardır kullanılmadığı için harabe haline dönüştüğünü kaydeden Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Milli Emlak yetkilileriyle yaptıkları görüşme sonunda arazinin kendilerine tahsisi konusunda ön protokole vardıklarını söyledi. Tahsis işleminin kısa süre içinde tamamlanacağını kaydeden Başkan Pekdaş, araziyi devralmalarının hemen ardından harabe binanın yıkımına başlayacaklarını dile getirdi. Çalışmaların ardından, kaderine tek edilmiş binanın yarattığı çirkin görüntünün de ortadan kaldırılarak, araziye bölge halkının gönül rahatlığıyla gelip spor yapacağı bir salon inşa edeceklerini ifade eden Pekdaş, projenin bölge halkının talep ve istekleri dikkate alınarak, hiçbir detayı atlanmadan hazırlanacağını belirtti. 
 
YENİ İMAR PLANLARI YOLDA
 
İnşa edilecek spor salonun bölge açısından büyük önem taşıyacağını vurgulayan Pekdaş, İzmir’in kalbi Konak’ın en yoğun yerleşim bölgeleri arasında yer alan Gültepe’nin yıllardır çözüme kavuşmayan imar sorununa neşter vurduklarını da söyledi. Gültepe’de plansız yapılaşma nedeniyle yeni park ve yeşil alan yapacak boş alan bulmakta zorlandıklarını kaydeden Pekdaş, bölgenin kaderini değiştirecek yeni imar planlarının çok kısa zaman içinde tamamlanacağını dile getirdi. Bölge için en doğru planı belirlemek adına yoğun mesai harcadıklarını belirten Pekdaş, “Gültepe’nin hiçbir parseli kullanılabilir durumda değil. Bu nedenle Gültepe’de imar uygulamalarını durdurduk. Yeni imar planı çalışmalarını başlattık. Çalışmalar bittiğinde vatandaşla paylaşacağız” diye konuştu.

Yayın Tarihi : 23.02.2016 : 10:50

Etiketler : Konak Belediyesi    Gültepe    eski ekmek fabrikası    Milli Emlak    spor salonu    Sema Pekdaş   


Yorumlar

1404
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN