Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Atilla Kaya'dan Çakıroğlu Mesajı

Atilla Kaya'dan Çakıroğlu Mesajı
Bölücü terör örgütü mensupları tarafından 21 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesi’nde katledilen Fırat Çakıroğlu’nun katillerinin yargılandığı İzmir Adliyesi’ndeki duruşmaya izleyici olarak katılan AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, burada açıklamalarda bulundu.

 

Fırat Çakıroğlu’nun milli ve manevi değerleri özümsemiş, vatanını, milletini, bayrağını seven bir genç olduğunu ifade eden Kaya, “Fırat’ın savunduğu vatanımızın bölünmez bütünlüğünün kalın çizgilerle ifade edildiği yerli ve milli değerler hepimize aitti, o bu değerleri hepimiz adına savunuyordu. Hainler tarafından alçakça bir saldırı sonucunda katledilen Fırat Çakıroğlu’nun katillerinin hak ettikleri cezayı alacaklarına inanıyoruz. Bu davanın takipçisi olacağız. Bu vesileyle şunu da özellikle belirtmek istiyorum. En son çıkan Milli Güvenliği Tehdit Eden Örgüt ve Yapılarla İrtibatlı Kamu Çalışanları Hakkında Başbakanlık Genelgesi’nde belirtildiği üzere, terör örgütleri veya legal görünümlü illegal faaliyet yürüten yapılarla ilişki kuran taşeron personeller dâhil, tüm kamu çalışanları görev başındaki veya görev dışındaki tüm davranışlarıyla izlenecek ve suç teşkil etmesi durumunda ‘ivedilikle’ işlem yapılacaktır. Başta Fırat’ın katilleri olmak üzere, üniversitelerde terör örgütü üyeliği ve destekçiliği yapan herkesin takipçisi olacağız. Anadolu illerinden evlatlarımız buraya ilim sahibi olmaya geliyor, aileler evlatlarını ilgili olduğu alanda uzmanlaşsın, memleketini daha iyi konumlara ulaştırsın diye gönderiyor, fakat bu evlatlarımız kendilerini bazı akademik camialar tarafından desteklenen sol-marjinal terör gruplarının içerisinde buluyorlar. Bu durumun hassasiyetle üzerine gideceğiz” dedi. 
 
HDP’liler yaptıklarının bedelini ödeyecek
 
AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, konuşmasında HDP Van Milletvekili Tuba Tezer’in, terörist taziyesine katılmasına da sert tepki gösterdi. Tezer’in bu hareketiyle mensubu bulunduğu HDP’nin gerçek yüzünü ortaya çıkardığını ifade eden Kaya; “Ülkemize ihanet edenlerin, vatan hainliği yapanların, Türkiye’ye karşı düşmanca davranış içerisinde olanların her daim yanında olan bir siyasi partiyle karşı karşıyayız. Bu partiyi, siyasal sistemin bir parçası olmaktan ziyade, terör örgütünün silahsız uzantısı olarak değerlendirmek daha doğru olacaktır. Mayaları demokrasiyle, kardeşlikle, insan haklarıyla, milli ve manevi duygularla yoğrulmayanlar sırtını terör örgütüne de dayar, terörist taziyesine de gider, 28 vatandaşımızın şehit olduğu saldırının faillerine karşı kınama metnine de imza atmaz. Milletin meclisini ve milletvekili olarak sahip oldukları dokunulmazlığı terör yardakçılığında bir kalkan olarak kullananlar bedelini ödeyecektir. Demokrasiyi demokrasinin aleyhinde kullananlardan, milletin vermiş olduğu vekillik sorumluluğunu idrak edemeyenlerden önce millet, sonra tarih hesap soracaktır” şeklinde konuştu. 
 
CHP, HDP ile flört etmeyi bırakmalı
 
Gerek Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında, gerekse başka platformlarda CHP’nin HDP ile gerçekleştirdiği flörtü ve işbirliğini üzülerek gördüklerini belirten Kaya, CHP’ye bu duruma bir son vermesi çağrısında bulundu. CHP’nin HDP’ye perde olmaktan vazgeçmesi gerektiğini söyleyen Kaya, “Türkiye’nin terörle olan haklı mücadelesini akamete uğratmak isteyen iç ve dış düşmanları anlayabiliyoruz. Türkiye’nin güçsüzleşmesi için canhıraş bir çaba gösteriyorlar. Dört koldan bir saldırı var. Ancak bunların değirmenine su taşıma gayretinde olan ana muhalefet partisini anlayamıyoruz. TBMM Genel Kurulu’nda HDP’nin verdiği önergelerin peşinden giden, HDP ile anlaşarak Kurtuluş Savaşı’nda bile çalışan Gazi Meclis’i kapatmaya çalışan ana muhalefet partisine bu tutumlarından vazgeçmeleri çağrısında bulunuyoruz. CHP yönetiminin, söz konusu vatan olduğunda, söz konusu bayrak olduğunda, söz konusu milletimizin huzur ve güvenliği olduğunda geri kalan her şeyin teferruat olduğunu idrak etmesi gerekir” sözlerini sarf etti.

Yayın Tarihi : 23.02.2016 : 10:31

Etiketler : AK Parti    İzmir Milletvekili    Mahmut Atilla Kaya       


Yorumlar

9927
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN