Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bitlis’te Mühimmat Ele Geçirildi

Bitlis’te Mühimmat Ele Geçirildi
Bitlis’te 10. Komando Tugay Komutanlığı’nın 15-20 Şubat tarihleri arasında Çeltikli Köyü kırsalında yaptığı operasyonlarda çok sayada mühimmat ve el yapımı patlayıcı ele geçirildi.

 

 
Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada, ’Şehit Topçu Teğmen Cemal Tepeli’ adı verilen operasyon kapsamında Çeltikli Köyü kırsalında terör örgütü PKK’ya ait sığınak bulunduğu belirtildi. Sığınakta çok soyıda mühimmatın bulunduğu belirtilen açıklama şöyle:
 
"Bitlis iline bağlı Çeltikli köyü kırsalında 10. Komando Tugay Komutanlığı tarafından 15-20 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen Şehit Topçu Teğmen Cemal Tepeli operasyonu icra edilmiştir. Operasyonlarda, 1 adet RPG -7 Antitank, 1 adet RPG -7 Antipersonel mühimmatı ile 5 adet akü, 15 adet tüp, 1 adet gaz maskesi, 2 adet matkap, 2 adet 15 kilogramlık radyo frekanslı el yapımı patlayıcı, 2 adet sevk fişeği, 12 adet pil, 10 adet testere, 6 adet kazma ve kürek, yaşam malzemesi ve çok sayıda tıbbi malzeme ele geçirilmiştir. Ayrıca daha önceden Bölücü Terör Örgütü tarafından inşa edilmiş sözde anıt çeşme de güvenlik güçleri tarafından imha edildi."

Yayın Tarihi : 22.02.2016 : 20:10

Etiketler : Bitliste    Patlayıcı    Mühimmat    Ele    Geçirildi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8251
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN