Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


29 Yıldır Bitmeyen Çile

29 Yıldır Bitmeyen Çile
Samsun'un Vezirköprü İlçesi’nde 1987 yılında Altınkaya Barajı’nın su tutması ardından Kızılırmak Nehri üzerindeki köprü sular altında kaldı. Bu nedenle Kuruçay ve Altınkaya Mahalleleri’nin ilçe ile karayolu bağlantısı kesildi. Bu bölgelerde yaşayanlar, 29 yıldır feribot ve sallarla barajı geçip ilçe merkezine gidebiliyor.

 

Samsun’in Vezirköprü İlçesi’de bulunan Altınkaya Barajı için 1987 yılında Kızılırmak Nehri’nde su tutulmaya başlandı. Baraj havzası ile birlikte, bölgedeki vatandaşların karayolu ile ulaşımını sağlayan, Kızılırmak Nehri üzerinde bulunan köprü de sualtında kaldı. Özellikle ilçedeki Kuruçay ve Altınkaya Mahalleleri’nde yaşayanlar, bu nedenle mağdur oldu. Bu iki mahallede oturanlar, ilçeye gitmek için su ile kaplı alanı 30 yıldır feribot ve sandallarla geçebiliyor.
 
’BU DEVİRDE BU ÇİLE’
 
Altınkaya Mahallesi Muhtarı Yahya Yılmaz, tehlikeli olasına rağmen mahalle sakinlerinin yaz kış bu şekilde yolculuk yapmak zorunda kaldıklarını belirterek "Özellikle acil hastalarımız olduğu zaman yangın ve benzeri durum çıktığı zaman çok büyük sorunlar yaşanıyor. 29 yıldır buradaki vatandaşlar mağdur durumda. Yetkililerden yardım bekliyoruz. bu devirde bu çile artık bitsin" dedi.
 
’KÖPRÜ İSTİYORUZ’
 
Kuruçay Köyü Muhtarı Yusuf Öncel de, "Bizim bu mağduriyetimizin giderilmesi için köprü yapılması gerekiyor. Ancak çok maliyetli olduğu belirtiliyor. Biz bir köprü yapılmasını istiyoruz. Her zaman barajdan geçerken canımızı tehlikeye atıyoruz. Mecbur baraj üzerinden bu şekilde geçmek zorundayız. Başka bir ulaşım şansımız yok" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 22.02.2016 : 13:06

Etiketler : Yıldır    Bitmeyen    Çile    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6337
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN