Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bursa’da Cerattepe Protestosu

Bursa’da Cerattepe Protestosu
Bursa’da yaşayan Artvinliler, Artvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde bakır çıkarılması için yürütülen çalışmaları protesto etmek için yürüyüş düzenledi.

 

Artvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde bakır çıkarılması için yürütülen çalışmaları protesto etmek amacıyla merkez Yıldırım ilçesi Siteler Kavşağı’nda toplanan ve aralarında CHP Bursa Milletvekili Nurhat Altaca Kayışoğlu’nun da bulunduğu grup, yürüyüş sonrası açıklama yaptı. Açıklamayı okuyan Yalçın Akbulut, Bursa’da yaşayan Artvinliler ve doğa dostları olarak, doğdukları yer olan Artvin’de maden çıkartılarak, havanın, suyun, doğanın katledilmesine karşı verilen mücadelede Artvin halkının sonuna kadar yanında olduklarını söyledi.
 
Madene değil, insana ve doğaya zarar veren madencilik faaliyetlerine karşı olduklarını kaydeden Akbulut, "Cerattepe ve Genya dağında ve Hod da yapılacak altın maden işletmelerine kesinlikle karşıyız. Sonuç olarak Artvin’in madenlerle yok edilmesini değil bir eğitim kültür ekoturizm sağlık kenti olması için çalışmalar ve yatırımlar bekliyoruz. Buradan yetkilileri halkla güvenlik kuvvetlerine karşı karşıya getirmek yerine maden faaliyetlerini durdurmaya çağırıyoruz" dedi.
 
Açıklamanın ardından grup olaysız dağıldı.

Yayın Tarihi : 21.02.2016 : 18:13

Etiketler : Bursada    Cerattepe    Protestosu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3426
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN