Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bir Grup Öğrenciden Bahçe Nöbeti

Bir Grup Öğrenciden Bahçe Nöbeti
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maçka Kampüsü’nde Öğrenci Kolektifleri üyesi bir grup öğrenci, kampüsteki yeşil alana  getirilen iş makinelerinin çalışmalarını,  alanın tahrip edileceğini belirterek engelledi. 

 

Üniversite bahçesinde nöbet tutmaya başlayan öğrencilerden Uğur Cucu, Cuma günü iş makinelerinin okul bahçesine girdiğini ve kendilerine çevre düzenlemesi yapıldığının söylendiğini belirtti. Ancak okul yönetiminden bahçeye ünlü bir markanın kafeterya açacağını öğrendiklerini belirten Cucu, “Buradaki süreç Çarşamba günü başladı. Önce tahta plakaları koydular. Cuma günü iş makineleri burayı yıkmaya başladılar. Biz 10 hoca ve 20 öğrenciyle , çalışmaları engelledik” dedi.
 
BİZ YEŞİL ALANLARIN TALANINA KARŞIYIZ
 
Yapılan işin hukuksuz olduğunu iddia eden Cucu, “Bu sabah yine gelip kazdıkları molozları taşıdılar. Burada yapılan işlemin ’çevre düzenlemesi’ olduğunu söylemişler. Ancak kafeterya yapacaklar buraya. Bu okulda 4 tane kantin var. Okul öğrencisine zaten yetiyor. Yeni açacakları kafeterya öğrenciye zaten hitap etmiyor. Okul yönetimi bu işten para kazanmak istiyor. Bizim derdimiz kamusal alan. Biz yeşil alanların talanına karşıyız. Burası Maçka’nın tek yeşil alanı” dedi.
 
GÜVENLİKÇİLER BİZE SALDIRDI
 
Bu sabah iş makinelerinin okula girmesini engellediklerini söyleyen Cucu, “Güvenlik görevlileri coplarını kuşanıp bize saldırdı. Yanlarında sivil polisler de vardı. Arbede sırasında iki parmağım yaralandı. Biz burada kafeterya istemiyoruz. Yeşil alanlarımızın talan edilmesini istemiyoruz. Bizi cahillikle, provokasyon yapmakla suçluyorlar. Biz ne cahiliz ne provokasyon yapıyoruz. Biz üniversiteliyiz. Doğamıza sahip çıkmaya çalışıyoruz. Burada beklemeye devam edeceğiz” dedi.
 
Öğrencilerin okul bahçesinde bekleyişi sürüyor.

Yayın Tarihi : 21.02.2016 : 17:12

Etiketler : İtülü    Bir    Grup    Öğrenciden    Bahçe    Nöbeti    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7343
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN