Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bayraklı’da Muhtaç Vatandaşlara Destek

Bayraklı’da Muhtaç Vatandaşlara Destek
Bayraklı Belediyesi’ndan yapılan açıklamada, geçen yıl zor durumda olan 8 bin 251 vatandaşa destek verildiği bildirildi.

 

Yoğun göç alan Bayraklı’da, geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlara belediye tarafından düzenli olarak gıda, yakacak, eşya, nakdi yardımı yapılıyor. Bunların yanı sıra kırtasiye, burs desteğinde de bulunuyor. Sosyal market aracılığı vatandaşlar tertemiz kıyafetlere kavuşuyor. Bayraklı Belediyesi’nin kurulduğu 2009’dan bu yana 53 bin 872 kişiye destek olduğu bildirildi. Geçen yıl ise 8 bin 251 kişinin yüzünün güldürüldüğü kaldedildi. 2015’te 2 bin 480 kişiye gıda, 984 kişiye yakacak, 482 kişiye ise eşya yardımı yapıldığı, hoş geldin bebek kampanyasından 995 ailenin yararlandığı, sosyal marketih ise yaklaşık bin vatandaşa destek olduğı açıklandı.
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, ilçede gecekondulaşmanın yoğun olduğunu belirterek, “İşsizlik oranı ilçemizde ülkemizin ortalamasından daha yüksek. Bazı evlere hiç maaş girmiyor ya da tek maaşla 4-5 kişi geçinmeye çalışıyor. Bu noktada biz devreye gidiyoruz. Belirlenen koşullara uyan vatandaşlarımıza yardım ediyoruz. Onlara elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışımız çerçevesinde vatandaşımıza dokunuyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 21.02.2016 : 14:31

Etiketler : Bayraklıda    Muhtaç    Vatandaşlara    Destek    Bölge   


Yorumlar

1740
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN