Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kamplar Mülteci Doldu

Kamplar Mülteci Doldu
Ege kıyılarından yasa dışı yollardan bot ve teknelerle Yunan adalarına geçenlerin sayısı son üç günde 11 bini aşarken, Yunan Sahil Güvenliği alarma geçti. Sakız Adası’nda kendilerini kafese kapatan yüzleri maskeli 3 eylemci, mültecilerin kamplara gönderilmesini protesto edip, Avrupa’nın kapılarını açıp özgürce dolaşım hakkı vermesini istedi.

 

Yunanistan’da yayın yapan "www.iefemerida.gr" internet sitesi, Ege kıyalarından son 3 günde Yunanistan’ın Midilli, Sakız, Dedeağaç (Aleksandrapoli), Sisam, Leros, Agathonisi, Kilimli (Kalimnos), İstanköy (Kos) ve Meis (Kastellorizo) adalarına 11 binin üzerinde sığınmacının geçtiği ve adalardaki mülteci kamplarının tamamen dolduğunu okuyucularına duyurdu. Sitenin haberinde, Antalya’nın Kaş İlçesi’ne 3 mil uzaklıktaki Meis Adası’na son iki günde Suriye ve Irak uyruklu 750 mültecinin geçmesinin 400 nüfuslu ada halkını şaşkına çevirdiği, Rodos ve Atina’daki güvenlik güçleri ile sağlık ekiplerinden acil yardım çağrısında bulunulduğu belirtildi.
 
KAFESLİ PROTESTO
 
Sakız Adası’nda, mültecilerin kamplarda kötü koşullar altında tutulduğunu ileri süren yüzleri maskeli 3 kişi, Belediye Meydanı’nda kendilerini tel örgülü bir kafese kilitleyip, sessiz eylem yaptı. ’Zulme hayır, dayanışma’ yazılı pankart asan eylemciler, mültecilerin kamplarda tutulmamasını, her özgür insan gibi yaşam hakları verilerek Avrupa’nın sığınmacılara kapılarını açmalarını istedi.
 
Öte yandan Yunan polisi ve sahil güvenliğinin Midilli, Sakız, İstanköy ve Meis adalarında, insan kaçakçılığı yaptığı ileri sürülen 5’i Türk 4’ü Suriyeli 9 kişiyi yakaladığına da habere de yer verildi.

Yayın Tarihi : 21.02.2016 : 14:26

Etiketler : Yunan    Adalarındaki    Kamplar    Mülteci    Doldu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2163
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN