Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hedef TEOG’da Başarıyı Arttırmak

Hedef TEOG’da Başarıyı Arttırmak
İzmir’in Foça ilçesinde, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilerin Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarında daha başarılı olmalarının sağlanması amacıyla çalıştay yapıldı.

 

Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Üner ile ilçedeki okul müdürleri ve 64 branş öğretmeninin katıldığı çalıştay, dün (cumartesi) Yenifoça Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Başarı düzeyleri ve başarılı olmada gerekli kriterlerin ders bazında ele alındığı çalıştayda, Türkçe, matematik, fen teknoloji, inkılap tarihi, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil branşlarında ayrı ayrı çalışma grupları oluşturuldu.
 
İlçedeki öğrencilerin bu dönem yapılan TEOG sınavlarında aldıkları puanların yükseldiğini ancak sıralamada geçen yıla oranla azda olsa düşüş yaşandığını belirten Foça İlçe Milli eğitim Müdürü Şuayip Üner, çalıştayın amacının öğrenci başarısını hem puan hem de sıralamadaki yer olarak yükseltmek için yapılması gerekenleri belirlemek olarak açıkladı. Üner, "Bu aynı zamanda ülkemizin geleceğini kurtarmaya yönelik bir çalışma. Amaç, çocuklarımıza vatan, millet sevgisini nasıl aşılamamız gerektiğinin yanında akademik alanda onları üst seviyeye taşımak için aileleri ile birlikte yapılacakları belirlemektir. Bu amaçla tüm öğretmenlerimiz tatil günü olmasına rağmen eksiksiz olarak buradalar. TEOG sınavlarında artılarımız nelerdir, eksilerimiz nelerdir?. Bundan sonra neler yapabiliriz? Tüm bunları planlıyoruz. 30 ilçe arasında geçen yıl dördüncü idik. Bu yıl çok küçük bir farkla beşinci sıraya indik. Bu düşüşün sebebini de araştırıyoruz. Bu çalıştay bize hem araştırma hemde bir eleştiri yapma olanağı sağladı" dedi.
 
Foça TEOG Çalıştayı, çalışma gruplarından gelen değerlendirmelerin ele alındığı ortak toplantının ardından sona erdi.
 

Yayın Tarihi : 21.02.2016 : 13:00

Etiketler : Foçada    Hedef    Teogda    Başarıyı    Arttırmak    Bölge   


Yorumlar

2248
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN