Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Zihinsel Engellilere ’Sevgi İzi’

Zihinsel Engellilere ’Sevgi İzi’
Türkiye genelinde zihinsel engelliler ve Alzheimer hastaları için başlatılan ’Sevgi İzi’ projesi, Adana’da dövme sanatçısı Taner Çelik tarafından uygulanmaya başlandı.

 

Bir ulusal televizyon kanalı programı tarafından Türkiye genelinde başlatılan ’Sevgi İzi’ projesinin yakınlarını kaybedenler için bir umut kapısı olacağını kaydeden Adanalı dövmeci Taner Çelik, projeyi çok olumlu bulduklarını söyledi. Projeye Adana’da öncülük yaptıklarını anlatan Çelik, şunları söyledi:
 
"Proje kapsamında kaybolma ihtimali olan kişilerin koluna dövme ile şifreli bir rakam işliyoruz. Bu verdiğimiz rakamla www.benibuldular.com internet sitesi üzerinden kayıt yaptırılıyor. Kişi kaybolduğu zaman kolundaki sevgi izi şifresi sayesinde bulan kişiler tarafından yakınlarıyla irtibat numarası ve adres bilgilerine ulaşması sağlanıyor. Bu numaralar aynı zamanda emniyette de kayıtlı olduğu için, koldaki şifre sayesinde tüm bilgilere kolaylıkla ulaşılabiliyor. Bu şifreler hiçbir şekilde dışarıyla paylaşılmıyor."
 
Dövmelerin zihinsel engelli, Alzheimer ve otizmli olan kişilere ücretsiz uygulandığını anlatan Çelik, "Bunun bir insanlık görevi olduğuna inanıyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 21.02.2016 : 12:05

Etiketler : Zihinsel    Engellilere    Alzheimer    Hastalarına    sevgi    İzi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5473
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN