Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Rooibos Çayını Keşfedin!

Rooibos Çayını Keşfedin!
Günümüzde bitki çaylarının arasında şu aralar favori olarak gösterilen Rooibos çayını diğer çaylardan ayıran özelliklerini sizler için araştırdık.

 

Rooibos çayında kafein olmadığından diğer içeceklerden kolaylıkla ayırabiliriz.Bu çay hakkında bilinen en önemli özelliklerden biri cilt sağlığına fayda sağladığıdır. İçeriğinde kalsiyum,demir, magnezyum, potasyum, manganez, çinko, bakır ve alfa hidroksi asit bulundurur.
 
 
Sporcular İçin Birebir!
 
Bu içecek tüm insanların ve özellikle hayatında spora ağırlık verenler için olmazsa olmazdır. İçerdiği kalsiyum ile artrit,eklem ağrısı ve osteoporoz gibi durumlara engel oluyor. Damardaki kan akışlarını temizlemek ile beraber aynu zamanda serbest radikallerin yükselişine de engel olur. Bu sayede HDL kolesterol denilen iyi kolesterolün spor ve egzersizle fazlalaşmasına etkili oluyor. Ayrıca LDL denilen kolesterollerin de azalmasına fayda sağlıyor.
 
LDL kolesterolün düşmesi ile beraber kalp krizi riski,damar sertliği ve felç gibi sorunların oluşumuna engelleyerek kalp sağlığına fayda sağlar. Bunların yanı sıra Rooibos çayı kafein içermeyen içeceklerden biri olduğu için huzursuzluk,uykusuzluk,baş ağrısı ve stres gibi durumları da kontrol altına alıyor. Vanilyalı olan aroması sayesinde şekersiz olarak da tüketimi kolaylaştırabilir. Bu çayın en bilinen özelliklerinden biri olması da sıcak süte eklenip tüketildiğinde doyurucu bir etki sağladığıdır. Ayrıca hamileler de rahatlıkla tüketebilir.
 
Kaynak: saglikmodu.com
 
 

Yayın Tarihi : 21.02.2016 : 11:05

Etiketler : rooibos çayı    bitki    besin    sağlık    bitki çayı    sporcu    LDL kolesterolü    kalsiyum    demir    magnezyum    potasyum    manganez    çinko    bakır    alfa hidroksi asit    kolesterol    kafein içermeyen içecek   


Yorumlar

5024
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN