Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Konak’ta Taşeron Bayramı

Konak’ta Taşeron Bayramı
Konak Belediyesi’nde taşeron alışan işçiler yeni yılda maaşlarına yapılan zammı Başkan Pekdaş’la birlikte kutladı. Belediye binası önünde toplanan işçiler, “En büyük başkan bizim başkan" sloganlarıyla Pekdaş’a^teşekkür etti.

 

Göreve geldiği 2014 yılında Konak Belediyesi’nde iş barışını sağlamak adına taşeron bünyesinde çalışan işçilerin maaşlarına yüzde 50 oranında iyileştirme zammı yapılmasını sağlayan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a taşeron işçilerden destek geldi. 2016 yılında en düşük taşeron maaşının 1700 TL’den 2 bin 450 TL’ye çıkmasının ardından Başkan Pekdaş’a teşekkür etmek isteyen işçiler, mesai bitiminde Konak Belediyesi’nin Basmane’deki hizmet binası önünde toplandı. Yeni yılın ilk zamlı maaşını almanın sevincini yaşayan işçiler "En büyük başkan bizim başkan", “Konak seninle gurur duyuyor" diye slogan attı.
 
Taşeron işçilerin sürprizi karşısında oldukça duygulanan Başkan Pekdaş, gelen talep üzerine bina önüne çıkarak kendisine sevgi gösterilerinde bulunan personelle kucaklaştı. Sendika temsilcileri tarafından verilen çiçeği alan Başkan Pekdaş, yaptığı kısa konuşmada, “Tüm Türkiye’de demokrasi, barış, insan hakları için mücadele etmek lazım. Bizler de bize verilen sorumlulukları sonuna kadar yerine getirmek zorundayız. Bizler İzmir gibi bir yerde yaşayan şanslı insanlarız. İnsan haklarına saygılı, demokrasiyi geliştirmek konusunda kendisini sorumlu hisseden insanlar var. Bu sorumluluğu tüm Türkiye’ye yaymak bizim görevimiz. Türkiye’de barışın, demokrasinin hakim olmasını sağlamak bizim görevimiz. Ülkemiz acı üstüne acı yaşıyor. Bu acıların son bulması için de bizim sorumluluk içinde çalışmamız lazım. Ben hepinizin Konak halkına olan borcu yerine getirmek için sorumlulukla çalışacağınızı biliyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 20.02.2016 : 12:44

Etiketler : Konakta    Taşeron    Bayramı    Bölge   


Yorumlar

7996
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN