Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Zürafalar, Ziyaretçilerini Bekliyor

Zürafalar, Ziyaretçilerini Bekliyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’ndaki zürafa sayısı, Çek Cumhuriyeti’nden gelen 3 yeni zürafa ile 4’e yükseldi. Kısa sürede ilgi odağı olan 4 dişi, parkın “altın kızları” olarak tanınmaya başladı.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Sasalı’da kente kazandırdığı Doğal Yaşam Parkı ailesine yeni katılan 3 zürafa, rehabilite sürelerinin ardından Afrika Savanı’na çıkarılarak yeniden doğayla buluşturuldu. Parkın tek zürafası Zarife’ye arkadaş olması için Çek Cumhuriyeti’nden getirilen yeni hayvanlar, özellikle minik ziyaretçilerin gözdesi oldu.
 
Zürafalar  Afrika Savanı’nı zebra, antilop, su aygırı ve devekuşlarıyla  birlikte paylaşıyor. Ortaya çıkan görüntü ise belgeselleri aratmıyor. 4 dişiden oluşan zürafa ailesi, Park çalışanları tarafından “altın kızlar” olarak tanımlanıyor.
 
Yeni arkadaşlarıyla çok mutlu
 
Daha önce 2 zürafaya ev sahipliği yapan Doğal Yaşam Parkı’daki zürafa sayısı, 2 yıl önce yaşlılığa bağlı böbrek yetmezliği nedeniyle yaşamını yitiren Efe’nin ardından 1’e düşmüştü. 2 yıl boyunca parkta tek başına kalan Zarife’nin yalnızlığı, yeni gelen 3 zürafayla mutluluğa dönüştü. Park yetkilileri, 1.5, 3 ve 4 yaşlarındaki yeni üyelerin 8 yaşındaki Zarife ile çok iyi anlaştığını belirtti. 
 

Yayın Tarihi : 20.02.2016 : 10:14


Yorumlar

7215
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN