Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Melankoli' Resim Sergisi

'Melankoli' Resim Sergisi
Zulal Üşenmez Ertürk'ün 5.kişisel sergisi ''Melankoli'' Evin Sanat Galerisi'nde sanatseverler ile buluşuyor.

 

Modern toplumları tanımlamada yaygın olarak kullanılan melankoli; Zulal Üşenmez Ertürk'ün resimlerinde, ait oldukları yerlerden kopardığı imgeleri yeniden düzenlerken hissettirdiği hüzünde ortaya çıkıyor.
 
Hayatın içinde durdukları yerlerden alınıp, başka bir yerde tekrar bir araya getirilen mekan, doğa veya birey; geçmiş ve bugün arasındaki gerilim; zamanın içinde kendine yer bulamayan figürler, kolajlarının çerçevesini oluşturuyor. Genç bir kadının boynuna tüm güzelliğiyle dolanan kuş ve etrafındaki demirler; bir havalandırma borusunun çerçevesine sıkışmış anne ve çocuk; veya öfke içinde bağıran bir çocuğu izleyen güvercinler...
 
 
Sanatçı kompozisyonlarını oluştururken, yaratıcı bir eylem olarak resim yapmanın dönüştürücü etkisini kullanıyor. Bireyin kendi varlığını konumlandırmada yaşadığı yalnızlık ve yoksunluk, donuk, durağan ve duygusuz bakan figürlerinde kendini gösteriyor. Belirsizlik, keder, hissizleşme, hiçlik ve varlık, ufacık bir güzellikte ağlamak ve sonra tekrar öylece durmak, melankoli.
 
Zulal Üşenmez Ertürk'ün son dönem resimlerinin yanı sıra, tuvallerine kaynak oluşturan kolajları ve özgün desenlerinin de yer alacağı yeni kişisel sergisi ''Melankoli'', 1 Mart 2016 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi'nde ziyaret edilebilir.

Yayın Tarihi : 20.02.2016 : 09:48

Etiketler : Zulal Üşenmez Ertürk    sergi    Melankoli    Evin Sanat Galerisi    sanatseverler    resimler    sanatçı    eserler    tuval    özgün   


Yorumlar

3701
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN