Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Birileri Hata Yapıyor Diye Çocuklarımız Şehit Olmasın'

'Birileri Hata Yapıyor Diye Çocuklarımız Şehit Olmasın'
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, ’Terörü Lanetliyoruz’ eylemi için geldiği Antalya’da, "Birileri hata yapıyor diye bizim çocuklarımız şehit olmasın. Birileri ihanet edecek, bizim çocuklarımız şehit, gazi olacak" dedi.

 

Türkiye’deki 81 ilin Kamu-Sen Kadın Kolları temsilcileri, Muratpaşa İlçesi’ndeki Kışlahan Meydanı’nda ’Teröre Lanet’ eylemine katıldı. Ellerinde Türk bayrağı bulunan yaklaşık 500 kadına hitap eden Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı ve Türk Eğitim- Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, ülkenin her geçen gün kaosa sürüklendiğini söyledi. Koncuk şöyle konuştu:
 
"Bunun millet olarak ne kadar farkındayız bilmiyorum. Sadece günü kurtaran insan olmaktan kurtulmamız lazım. Ölümün insanları nerede bulacağı belli olmayan günlerden geçiyoruz. Türkiye’nin kalbinde TBMM’nin 250 metre uzağında, Genelkurmay Başkanlığı’nın, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın neredeyse burnunun dibinde bomba patlatılıyor. 28 vatandaşımız şehit oluyor ve onlarcası yaralanıyor. Ve bu ülkede nasıl yaşadığımızı bilmiyoruz." 
 
’GÖRMEZDEN GELENLERİ UNUTANA YUH OLSUN’
 
Canların Allah’a emanet olduğunu, ancak ülkenin de böyle yönetilmemesi gerektiğini kaydeden İsmail Koncuk, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Ankara’nın kalbini bile koruyamayan bir ülke, ülkenin geleceğini nasıl korur? Bugün son 4- 5 yıldır yaşanan ihaneti biliyoruz ama bunları şu anda konuşmuyoruz. Ama unuttuk anlamına gelmez. Güneydoğu Anadolu’da, vatanımızın bir bölgesinde PKK açıkça silahlanırken onları görmezden gelen valileri de, kaymakamları da, siyasetçileri de unutana yazıklar olsun, yuh olsun."
 
’HER VATANDAŞ DEĞERLİ’
 
Ülkede etnik kökeni ne olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti’nin her vatandaşının kendileri için değerli olduğunu vurgulayan İsmail Koncuk, şöyle dedi:
 
"İnsanları ayrıştırmadan, kategorize etmeden hepsini seveceğiz, sevdiğimizi göstereceğiz. Bu kamil bir devlet olmanın ilk ve tek şartıdır. Elbette bu ülke için canımızı seve seve veririz. Bundan sonra da vereceğiz. Ama birileri hata yapıyor diye bizim çocuklarımız şehit olmasın. Birileri ihanet edecek, bizim de çocuklarımız şehit olacak, gazi olacak. Bunun sorumlularını da unutmadan, bu olayları değerlendirmek zorundayız."

Yayın Tarihi : 19.02.2016 : 14:48

Etiketler : Kamu-Sen    Genel    Başkanı    Koncuk    Birileri    Hata    Yapıyor    Diye    Çocuklarımız    Şehit    Olmasın    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9045
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN