Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mersin’de Marketlere Bombalı Saldırı Kamerada

Mersin’de Marketlere Bombalı Saldırı Kamerada
Mersin’de çok sayıda çalışan ile müşterinin bulunduğu iki markete ses bombası atan terör örgütü PKK yandaşı 2 kişi, tutuklandı. Hasarın meydana geldiği saldırıyı gerçekleştirenlerin, giriş kapısı yerine yalnışlıkla çıkış kapısına yönelmesi faciayı önledi. Saldırı anı güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedildi.

 

Merkez Akdeniz İlçesi’nde Çiftçiler Caddesi ile Hal Mahallesi’ndeki son bir hafta içinde iki markete 3 kez patlayıcı madde atan terör örgütü yandaşları, içeride alışveriş yapanlara ölüm korkusu yaşattı. Güneydoğu ve doğu illerinde yaşanan olaylar ve Abdullah Öcalan’ın yakalanma yıl dönümünü bahane ederek çeşitli semtlerde korsan gösteri düzenleyen örgüt yandaşları, bölgedeki marketleri hedef alarak patlayıcılarla saldırdı. Şans eseri can kaybının yaşanmadığı ve önemli zararın oluştuğu saldırılarda güvenlik kameraları incelemeye alındı. Terörle Mücadele Şubesi’nce yapılan detaylı inceleme sonunda kıyafetlerinden belirlenen maskeli Ö.S. (18) ve A.Ş. (17) belirlenen adreslerinde yakalandı. Yapılan surgulamalarında suçlarını itiraf eden terör örgütü yandaşları çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
 
KAMERA KAYDETTİ
 
Onlarca kişinin çalıştığı ve müşterilerin de bulunduğu marketlere yönelik bombalı saldırılar, güvenlik kameralarınca saniye saniye görüntülendi. Kamera görüntülerine göre, maskeli terör yandaşları inbanların alışveriş için bulunduğu marketin kapısına patlayıcı atarak kaçtı. Patlama sonrası market içerisindeki insanlar korkuyla sağa sola kaçtı. Ö.S.’nin gerçekleştirdiği saptanan son saldırıda elindeki patlayıcı ile marketin kapısına gelerek içeriye girmeye çalışması da dikkat çekti. Ancak, giriş kapısı yerine çıkış kapısına yöneldiği anlaşılan zanlı, büyük şans eseri kapı açılmayınca tekmelemeye başladı. Ardından ise patlayıcıyı kapıya bırakarak kaçtı. Saldırganın çıkış kapısına yönelmesi, büyük bir faciayı önlediği ifade edildi.

Yayın Tarihi : 19.02.2016 : 14:13

Etiketler : Mersinde    Marketlere    Bombalı    Saldırı    Kamerada    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2601
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN