Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP’de Örgüt Belediye Kaynaştırıldı

CHP’de Örgüt Belediye Kaynaştırıldı
İzmir’de CHP örgütüyle belediye başkanları daha iyi hizmetin yollarını tartıştı. Örgüt- belediye çekişmesinin yaşanmaması, görünmeyen altyapı hizmetlerinin anlatılması, halkın karar sürecine katılması, yatırımların açılışlarına örgütün firesiz katılım göstermesi kararlaştırıldı.

 

CHP’nin örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ile yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İzmir’de milletvekilleri, Parti Meclisi üyeleri, il yöneticileri, belediye başkanları ve ilçe başkanlarının katılımıyla toplantı yaptı. Örgüt ve belediye işbirliğini artırarak hizmet kalitesini yükseltmeyi amaçlayan toplantı basına kapalı gerçekleşti. Torun, toplantının ardından belediye- örgüt arasında sorun yaşayanlarla birebir görüştü. Görüşmeye belediye başkanı ile sorun yaşayan Konak İlçe Başkanı Şakir Başak ile disipline gönderdiği dört meclis üyesiyle sıkıntısı olan Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan katıldı.
 
"ÖRGÜT- BELEDİYE ÇEKİŞMESİ OLMAMALI"
 
CHP İzmir İl Başkanı Yüksel, toplantının ardından yaptığı açıklamada örgüt belediye çekişmesinin yaşanmaması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:
 
"Amacımız örgütlerle yerel yönetimlerin uyum içinde çalışarak verimliliği artırmak. Daha yararlı, verimli, hızlı çalışabilmeyi hedefliyoruz. Daha iyi hizmet için kendi içimizde bunu nasıl yapabilirizi tartışıyoruz. En başında örgüt belediye çekişmesinin asla yaşanmamısı gerekiyor. Varsa böyle sıkıntılar parti içinde konuşulması, değerlendirilmesi lazım. İzmir’de ilçelere giderek örgütle belediye arasında bir sorun varsa belediye başkanı ile ilçe başkanını biraraya getirip çözdük. Bergama ve Dikili’de çözdük. Daha iyi hizmet vermenin yolu birlikte uyum içinde çalışmak. Yerel yönetimler, yaptığı hizmetlerin açılışlarını il ve ilçe örgütleriyle birlikte yaparlarsa partiyle bütünleşen bir hizmet olur."
 
"ANKARA’DA MUSLUK SUYUYLA DİŞ FIRÇALANAMIYOR"
 
CHP İzmir İl Başkanı Yüksel, belediyenin altyapı hizmetleri görümediği için bunun anlatılması gerektiğini savundu. Yüksel, şöyle konuştu:
 
"Örgütlerimizin belediye çalışmalarını halka anlatmaları gerektiği üzerinde durduk. İki genel başkan yardımcıcımız da İzmir’de çok önemli altyapı hizmletleri yapıldığını ancak yeterince anlatılmadığını söyledi. İzmir’de 64 litre su arıtılırken Ankara’da 6 litre, İstanbul’da 34 litre su arıtılıyor. Ankara’nın hijyen açısından facia durumda olduğu ortaya çıkıyor. Ben milletvekili iken Ankara’da banyo yaptığımda cilt hastalıkları oluşuyordu, insanlar dişlerini musluk suyuyla fırçalayamıyor. Kendimizi iyi anlatmamız gerektiği ifade edildi. AKP’liler pireyi deve olarak anlatırken biz deveyi pire olarak bile anlatmıyoruz. Daha iyi hizmetin bir yolu da katılımcı demokrasi. Bir mahallede halka yönelik karar alınıyorsa yörede yaşayan insanlarla birlikte alınması gerekir. Böyle olursa halk daha çok sahip çıkacaktır."

Yayın Tarihi : 19.02.2016 : 12:20

Etiketler : Chpde    Örgüt    Belediye    Kaynaştırıldı    Bölge   


Yorumlar

9222
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN