Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eğitimde Fırsat Eşitliği İçin...

Eğitimde Fırsat Eşitliği İçin...
Karşıyaka Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında, bu yıl 800’den fazla öğrenciye burs veriyor. 8 aylık burs desteğinden; ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrenciler yararlanabiliyor. Başkan Akpınar, “Evlatlarımızın geleceği için, her zaman ve her şartta eğitime destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Ekonomik zorluklar içinde eğitim yaşamlarını sürdürmeye çalışan öğrencilere destek olmak isteyen Karşıyaka Belediyesi, 2016 yılı burs ödemelerine başladı. Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne yapılan başvurular sonucunda, bu yıl için 532 ilkokul ve ortaokul öğrencisi ile 277 lise öğrencisi burs almaya hak kazandı.
 
8 AYLIK DESTEK 
 
Karşıyaka ilçe sınırları dahilinde ikamet eden, maddi olanakları kısıtlı öğrencilerin yararlanabildiği eğitim bursu çerçevesinde, toplam 8 aylık ödeme yapılacak. İlkokul ve ortaokul öğrencileri için aylık 75 TL, lise öğrencileri için de aylık 100 TL destek verilecek. Karşıyaka Belediyesi, karşılıksız programı sayesinde, hem çocukların eğitim yaşamlarına hem de aile bütçelerine katkı sunmuş olacak.
 
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Dar gelirli ailelere mensup çocuklarımızın eğitimine bir nebze de olsa destek olabilmek adına bu yıl da burs desteğimizi başlattık. Geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımıza eğitimde fırsat eşitliği yaratmak; başarılı ve örnek bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için, imkanlarımız ölçüsünde her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Yayın Tarihi : 19.02.2016 : 11:43

Etiketler : Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar    burs    öğrenci    ilkokul    lise       


Yorumlar

2169
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN