Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Beyoğlu’nda Cerattepe Eylemi

Beyoğlu’nda Cerattepe Eylemi
Beyoğlu’nda, DİSK’e bağlı Enerji-Sen üyesi bir grup, Artvin Cerattepe’de bölge halkının madencilik faaliyetlerine yönelik tepkisine destek için yürüyüş ve eylem gerçekleştirdi.

 

Enerji-Sen üyesi grup saat 19.00 sıralarında Talimhane’deki Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) önünde bir araya geldi. ’Doğanın talanına, madenci yalanına, Artvin’in düşmanına dur de’ ve ’Cerattepe’de doğama, BEDAŞ’ta işime dokunma’ yazılı pankart açan grup, ’Yerin üstü ’Altın’dan değerlidir’, ’Madenci şirket Arvin’i terk et’ ve ’Cerattepe geçilmez Artvin halkı yenilmez’ yazılı dövizler taşıdı. Grup yürüyüş boyunca ’Diren Artvin İşçiler seninle’, ’Artvin halkı yalnız değildir’, ’Katil Cengiz Artvin’den defol’ ve ’Cerattepe geçilmez Artvin halkı yenilmez’ şeklinde sloganlar attı.
 
DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi
 
Selam olsun şu anda Artvin’de, Artvin Meydanı’nda gecenin karanlığını yaşamın ışığıyla aydınlatanlara. Selam olsun, günlerdir Cerattepe’de, Artvin’in her karış toprağında, doğasına, yaşamına, geleceğine sahip çıkmak için her türlü baskıya, TOMA’lara, dağa taşa yağdırılan gaz bombalarına rağmen kendini ve yaşamını savunanlara… Buradan çok açık söylüyoruz Sizin biber gazı stoklarınız, bizim memleketin, Artvin’in, Cerattepe’nin havasına, derelerinin suyuna, insanlarının direnişine yetmez...
 
Yapılan basın açıklamasının ardından, eylemciler tulum eşliğinde türküler söyledi.
 
Eylem olaysız şekilde sona erdi.

Yayın Tarihi : 18.02.2016 : 21:34

Etiketler : Beyoğlunda    Cerattepe    Eylemi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4248
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN