Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ortak Bildiri Yayımlanamadı

Ortak Bildiri Yayımlanamadı
Türkiye Büyük Millet Meclisi, dün Ankara’da gerçekleşen bombalı saldırıyı “ortak” bir deklarasyonla kınayamadı.

 

AK Parti, CHP ve MHP’nin imza koyduğu, HDP'nin imza koymadığı kınama deklerasyonu, Meclis’te bulunan dört partinin imzasını taşımadığı gerekçesiyle Başkanvekili Akif Hamzeçebi tarafından okunmadı. 
 
Hamzaçebi, parlamento geleneğine göre bir metnin Meclis deklerasyonu sayılabilmesi için grubu bulunan bütün partilerin imzasını taşıması gerektiğini belirtti. Hamzaçebi, saldırıyı sert bir dille kınayan kendi açıklamasını yaparken, hazırlanan metin, altında imzaları bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural tarafından kürsüden okundu. 
 
Üç partiye mensup milletvekillerinin alkışladığı metinde, “Ülkemiz bugün(dün) vahim bir terör saldırısıyla daha karşı karşıya kalmıştır. Birlik ve bütünlüğümüze huzur ve güvenliğimize yönelik insanlık dışı terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Terör hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Aziz milletimizin teröre boyun eğmeyeceğini, Türkiye Cumhuriyetinin bu oyunu bozacak güç ve kudrete sahip olduğunu kararlılıkla ilan ediyoruz” denildi. 
 
HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken ise acımasız saldırıyı kınadıklarını belirterek, “Biz metnin içeriğinde daha önce gerçekleşen Suruç, Ankara ve Sultan Ahmet’teki saldırıların ve bölgedeki çatışmalardaki sivil kayıplarla ilgili ifadelerin de olmasını istedik” dedi.

Yayın Tarihi : 18.02.2016 : 09:49

Etiketler : TBMM    Meclis    AK Parti    CHP    MHP    HDP    Ankara    terör saldırısı       


Yorumlar

6349
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN