Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Organları İki Hastaya Umut Oldu

Organları İki Hastaya Umut Oldu
Bursa’da meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Çekirge Devlet Hastanesi’nde 22 gün sonra beyin ölümü gerçekleşen 62 yaşındaki N.A.’nın bağışlanan organları başka bedenlere hayat olacak.

 

 
Orhaneli Yolu üzerinde 22 gün önce meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan N.A.’nın tedavi gördüğü Çekirge Devlet Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleşti. Organ Nakli Koordinatörü ve Çekirge Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Timur Didinen, N.A’nın organlarının bağışlanması için ailesiyle görüştü. Aile, organların bağışlanmasını kabul edince N.A.’nın karaciğeri ve korneası Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi görmekte iki ayrı hastaya nakledilmek üzere ameliyatla alındı. Aynı trafik kazasında N.A.’nın eşinin de olay yerinde hayatını kaybettiği öğrenildi. 
 
Çekirge Devlet Hastanesi’nin geçen yıl organ naklinde birinci sırada olduğunu belirten Organ Nakli Koordinatörü ve Çekirge Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Timur Didinen, ’’Trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen hastamızın karaciğeri ve korneası alındı. Tedavi gören hastalarımıza umut, bir cana bir can katmak için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Yayın Tarihi : 17.02.2016 : 23:11

Etiketler : Organları    İki    Hastaya    Umut    Oldu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2398




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN