Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kadın Hekime Saldırıya Protesto

Kadın Hekime Saldırıya Protesto
Manisa'daki bir aile sağlığı merkezine evlenme raporu almak için giden 24 yaşındaki B.U.’nun, Aile Hekimi Seval Erkal’ı tartakladığı öne sürüldü. Türk Sağlık-Sen Manisa Şubesi üyeleri, basın açıklamasıyla olayı kınadı.

 

Şehzadeler’deki 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nde bu sabah meydana gelen olay, iddiaya göre şöyle gelişti: Evlenme raporu almak için aile sağlığı merkezine giden B.U., tahlilleri alması için yanında eşini de getirmesi gerektiğini söyleyen Aile Hekimi Seval Erkal ile tartıştı. Fiziki müdahalede de bulunduğu öne sürülen B.A., merkezdeki diğer personelin araya girmesiyle aile hekiminin odasından çıkarıldı. Doktor Erkal, karakola giderek şikayetçi oldu.
 
Türk Sağlık-Sen Manisa Şubesi üyeleri de olayın yaşandığı aile sağlığı merkezi önünde bir araya geldi. Grup adına açıklama yapan Şube Başkanı Rıdvan Mutlu, "Bu kişi hekim hanımdan evlilik raporu almak için gelmiş. Kan tahlilleri yapıldığından sonuçların değerlendirilmesi ve bilgilendirilmesi için eşinin de bizzat gelmesi gerektiğini sadece kendisinin gelmesinin yeterli olmadığını söyleyince önce küfür etmiş, sonra doktor hanımın üzerine yürümüştür. Doktor hanım kaçmış. Diğer mesai arkadaşları yardımına gelince, bu kişi onlara da küfür etmiş, saldırıda bulunmuştur" dedi. Olayın takipçisi olacaklarını belirten Mutlu, "Bize göre bu olayın sorumlusu bugüne kadar personeline sahip çıkmayan Sağlık Bakanlığı’dır. Tamamen oy kaygısı yüzünden, bu yanlış politikalar yüzünden sağlık çalışanıyla vatandaş karşı karşıya gelmiştir" diye konuştu. Mutlu, Sağlık Bakanlığı’nı sağlık çalışanlarına sahip çıkmaya çağırdı.

Yayın Tarihi : 17.02.2016 : 16:44

Etiketler : Kadın    Hekime    Saldırıya    Protesto    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8236
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN