Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Vural, Dağılan Komisyonu Değerlendirdi

Vural, Dağılan Komisyonu Değerlendirdi
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Anayasa Mutabakat Komisyonunun dağılmasıyla ilgili olarak "Meclis Başkanının kamuoyuna bu konularla ilgili açık çağrılar yapması doğru değil. Umarım bu AKP içinde parlamenter sistem ve başkanlık sistem fay hattının çatışması değildir" dedi.

 

Oktay Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Oktay Vural, ABD’nin PYD’ye desteğe devam edeceği açıklamasını eleştirerek Rusya’nın sıcak denizlere inme hayali canlandırmak için PYD, PKK ve Suriye rejimini kullanmak istediğini bildirdi. AB’nin ’Aman bana bir şey olmasın. Mülteciler bize gelmesin de kim ne yaparsa yapsın’ tutumunda olduğunu, kimsenin Türkiye’yi düşünmediğini vurgulayan Oktay Vural şunları söyledi: "AKP fantezileri maalesef neticede bize bir bedel olarak geri dönmüştür. Tablo budur. Tabloyu devam ettirmemiz mümkün değildir. Güçlü bir milletiz. AKP’ye sesleniyorum: Milli çıkarlarımızı dikkate alan bir milli politika oluşturması konusunda bir diyalog masası oluşturulmalıdır. İsmet Yılmaz’ın yaptığı açıklamayla böyle milli politikalar oluşmaz. İçerideki zafiyet maalesef dışarıya da yansır. Herkesi aklı selime ciddiyete davet ediyorum. Türkiye’nin geleceği meselesi vardır. YAnlştan dönmek gerekiyor. Yanlıştan döndürmemiz gerekiyor. Türkiye’nin bütünlüğü tartışılıyorsa müttefik deidklerimiz ABD yada Rusya bizim öngördüğümüz tehditleri dikkate almıyorsa herkesin şuurlu bir şekilde bu meselelere bakmamız gerekiyor."
 
"CHP’NİN DEĞİRMENE SU TAŞIMAMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"
 
Oktay Vural, Anayasa Mutabakat Komisyonunun dağılmasıyla ilgili olarak ise şunları söyledi: "Nasıl gelişeceğini çağrılara CHP’nin nasıl cevap vereceğini bilmiyoruz. MHP olarak biz devam etmesi gerektiğine ilişkin tüm siyasi partilerin bu zeminde tavırlarının oluşturulması noktasında bir beklenti olduğunu ifade ediyorum. Masayı dağıtanlar belli. Anayasalar azami mutabakatla yapılmalıdır. Bizim temel tercihimiz bu olmuştur daima. MHP’nin safı bellidir bu anayasa konusunda. Bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceği doğrudan doğruya meclis başkanının girişimlerine bağlıdır. Bu konuda bir girişim olmadı. Meclis Başkanının kamuoyuna bu konularla ilgili açık çağrılar yapması doğru değil. Umarım bu AKP içinde parlamenter sistem ve başkanlık sistem fay hattının çatışması değildir. Açıkçası bunları da dikkate almak lazım. Sayın Davutoğlu’nun bu eksende komisyonun oluşması çağrısını olumlu değerlendiriyoruz. Bu komisyon başkanlık sisteminin dayatanların bütün gelişmeleri kullanarak komisyondan sarfı nazar edilmesi bir taktiğin esiri değildir. Meclis Başkanı ’Komisyonun işi bitmiştir’ dedi. Sayın Davutoğlu da ’Komisyon devam etmelidir’ dedi. Dolayısıyla bu paralel yapılanmanın Türkiye’ye büyük maliyetleri var. Bu çerçevede CHP’nin değirmene su taşımaması gerektiğini düşünüyorum. Türkiye meselelerinin görüşürüz komisyonda. Bizde parlamenter sistemin güçlendirilmesi konusunda görüşmelerimizi dile getireceğiz. Ama komisyonu parlamento zemini değilde dışarıda bir arayışa yönlendirmek ve götürmek kimin amacına hizmet eder bunları dikkate almak lazım."

Yayın Tarihi : 17.02.2016 : 16:40

Etiketler : Oktay    Vural    Umarım    Bu    Akp    İçinde    Parlamenter    Sistem    Başkanlık    Fay    Hattının    Çatışması    Değildir    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6704
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN