Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


BEM Kapılarını Açıyor

BEM Kapılarını Açıyor
Buca Belediyesi’nin, ailelerin eğitim giderlerine destek olmak amacıyla temelini attığı Bilgi ve Eğitim Merkezi (BEM) Cumartesi günü kapılarını açıyor.

 

 
12. Sınıf öğrencilerinin sayısal ve sözel tüm derslerinde ücretsiz eğitim desteği alabileceği Bilgi ve Eğitim merkezi (BEM) yılda 1000 öğrenciye hizmet verecek kapasitede düzenlendi. Buca Belediyesi’nin Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezi’nde verdiği ücretsiz eğitim programlarından bir yıl içerisinde 140 öğrenci yararlanırken, Bilgi ve Eğitim Merkezi (BEM) binasının hizmete açılması ile öğrenci sayısı 7 kat artacak.
 
Engelli erişimine de uygun olarak 6 kat inşa edilen BEM’in zemin katında, öğrencilerin boş zamanlarını okuyarak ve dinlenerek geçirebilecekleri kafeterya ve kitap kafe yer alıyor. Binanın 1, 2, 3 ve 4. katlarında ise 10 ve 15 kişilik ikişer adet derslik bulunuyor.
 
BEM binası sadece öğrencilerin değil yeni meslekler edinmek isteyenlerin de faydalanacağı bir merkez olacak. Hizmete açılmasının ardından Evka-1, Ufuk ve Menderes’te oturan mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda meslek edindirme kursu branşları belirlenecek.

Yayın Tarihi : 17.02.2016 : 10:53

Etiketler : Bem    Kapılarını    Açıyor    Bölge   


Yorumlar

9868
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN