Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Seferihasar’da Zabıtaya Yaka Kamerası

Seferihasar’da Zabıtaya Yaka Kamerası
İzmir’in sakin şehir unvanlı ilçesi Seferihisar’da zabıta ekipleri görüntü ve ses kaydı yapabilen yaka kameralarıyla hizmet vermeye başladı. Bundan böyle tüm denetimlerin kayıt altına alınacağı bildirildi.

 

 
Seferihisar Belediyesi şeffaf belediyecilik anlayışı kapsamında yeni bir çalışmaya daha imza attı. Zabıtaların kullanmaya başladığı yaka kamerasıyla tüm çalışmalar kayıt altına alınacak. Bu sayede zabıta memurları ile vatandaşlar arasında yaşanan sorunlar, iddialar ve şikayetler belgelenecek ve çok daha şeffaf bir denetleme ortamı oluşturulacak. İlk etapta 5 zabıta memuruyla başlayan uygulama önümüzdeki günlerde, tüm zabıta memurlarında uygulanarak, yaygınlaştırılacak.
 
Uygulamayla ilgili bilgi veren CHP’li Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; "İlk günden beri belediyecilik anlamında "en şeffaf belediye" olmak için çalışmalar yaptık. Öncelikle halka kapalı yapılan meclis toplantılarının duyurusunu yaparak, halka açık hale getirdik. İkinci adım olarak meclis gündemini ilçedeki led ekrandan yayınlamaya ve çeşitli mecralarımızdan duyurmaya başladık. Yine her yıl belediyemizin gelir-gider tablosunu yayınlayarak halkımızı bilgilendirdik. Şimdi de zabıtalarımıza yaka kamerası alarak tüm denetimlerin ve ikili diyalogların kayıt altında olmasını sağlıyoruz. Bu hem zabıta ekiplerimizin hem de vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak bir uygulama olacak" dedi.

Yayın Tarihi : 17.02.2016 : 10:52

Etiketler : Seferihasarda    Zabıtaya    Yaka    Kamerası    Bölge   


Yorumlar

7943
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN