Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Geleceğin İş Kadınları

Geleceğin İş Kadınları
İzmir iş Kadınları Derneği’nin (İZİKAD) bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Genç İZİKAD Eğitim Proje tanıtımı yapıldı.

 

 
İZİKAD’ın kız öğrencileri ve yeni mezunları iş hayatına hazırlamak amacıyla kurduğu Genç İZİKAD Komitesi, geçen yıl üçüncü dönem mezunlarını verdi. Eğitim programı sonunda bir de Proje Yarışması düzenlendi ve Genç İZİKAD üçüncü dönem öğrencisi Merve Çelik "Sapphire Wedding" konusu ile birinci oldu. Bu yıl da üçüncüsü düzenlenecek olan eğitim ve proje yarışmasının sonunda birinci olan kişi dil eğitimi ile ödüllendirilecek.
 
Geçen yıl düzenledikleri eğitimlerdeki projelerin hepsinin de çok iyi olduğuna işaret eden İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Candan Çilingiroğlu, bu yıl da aynı başarıyı beklediklerini söyledi. Mentorlar olarak gençlere her türlü desteği vermeye hazır olduklarını vurgulayan Çilingiroğlu, "Yeni nesil düşünüldüğü gibi bilgisiz ve duyarsız değil, tam tersine daha duyarlı ve girişimci. Bizler de bu cevherleri ortaya çıkarmaktan mutluyuz. Bizlerin, karşılaşabileceğiniz zorluklarda hep yanınızda olduğumuzu ve elimizden gelen desteği size vereceğimize inanın. Yeter ki azim ve cesaretinizi kaybetmeyin. Bizim sloganımız ’İş’te kadın, güçlü kadın’, bu sözü hiç unutmayın" dedi.
 
Genç İZİKAD Başkanı Meral Kantarcıoğlu ise geleceğin iş kadınlarını yetiştirdikleri bu proje ile üniversiteli genç kadınların hayallerindeki işi kurmaları için gerekli olan hibe ve desteklere ulaşmalarını sağlayacak KOSGEB sertifikasını alacaklarını söyledi.
 
 

Yayın Tarihi : 17.02.2016 : 10:48

Etiketler : Geleceğin    İş    Kadınları    Bölge   


Yorumlar

5941
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN