Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Turistler İçin Yapıldı Ama Umursayan Yok

Turistler İçin Yapıldı Ama Umursayan Yok
İzmir’de, tarihi Agora ören yerini gezmeye gelen turistleri getiren otobüsler için ayrılan park yerine özel araçlar park ediyor.

 

 
Kent merkezindeki tarihi ören yeri Agora’yı ziyarete gelen turistleri getiren otobüslerin otopark sıkıntısı yaşaması nedeniyle bir çözüm düşünüldü. Bu kapsamda, Agora’nın çok katlı otoparka bakan giriş kapısı önündeki yolun iki yanına park cepleri yapıldı. Buraya turist getiren otobüslerin dışındaki araçların park etmesinin yasak olduğu, aksi halde araçların çekileceğini bildiren uyarı levhaları konuldu. Ancak sürücülerin bu uyarı levhalarına aldırmayıp, araçlarını turist otobüsleri için ayrılan bu alana park ettikleri görüldü.
 
 
Turistleri getiren otobüslerin, Agora’nın üst tarafındaki kapının bulunduğu yerdeki dar yola girdiklerinde dönmekte zorlandıklarını belirten tur acentelerinin yetkilileri, "Bizim bu sıkıntımıza yerel yönetimler sessiz kalmadı ve ören yerinin alt giriş kapısının bulunduğu yere otobüs park cepleri yaptı. Ancak yasak levhaları olmasına rağmen, araç sürücüleri buraya park edip turizmi baltalamaya devam ediyor" diyerek yakındı.

Yayın Tarihi : 17.02.2016 : 09:47

Etiketler : Turstler    İçin    Yapıldı    Ama    Aldıran    Yok    Bölge   


Yorumlar

6718
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN