Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İmzacı Akademisyenin İşine Son Verildi

İmzacı Akademisyenin İşine Son Verildi
’Barış İçin Akademisyenler Bildirisi’ne imza atan İzmir Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi ve Psikoloji Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ekrem Düzen’in işine son verildi. Daha önce Yrd. Doç. Dr. Düzen için bu nedenle soruşturma başlattığını bildiren üniversite yönetimi, gerekçe konusunda açıklama yapmadı.

 

İzmir Üniversitesi’nde Fen-Edebiyat Fakültesi ve Psikoloji bölümlerinde çeşitli dersler veren Yrd. Doç. Dr. Ekrem Düzen’in işine iddiaya göre herhangi bir açıklama yapılmadan son verildi. Üniversiteden bir açıklama yapılmazken, Eğitim- Sen İzmir Üniversiteler Şubesi Yönetim Kurulu üyesi öğretim görevlisi Aydın Arı, Yrd. Doç. Dr. Düzen ile görüştüğünü ancak kendisine bir açıklama yapılmadığını öğrendiğini söyledi.
 
Aydın Arı, "İşten çıkartma gerekçesi göstermemişler. İmza konusunu gerekçe yapmamışlar anladığım kadarıyla. Vakıf üniversitelerinde çalışan öğretim elemanları haddinden fazla güvencesiz. Sadece imza değil diğer konularda da çok kolay işten çıkartılabiliyorlar. İş güvencesinin olmaması akademik özgürlüğü zedeliyor. Başka her hangi bir sebeple de vakıf üniversitesi çalışanları çok kolay işten çıkartılabiliyor" dedi.

Yayın Tarihi : 16.02.2016 : 19:06

Etiketler : İmzacı    Akademisyenin    İşine    Son    Genel   


Yorumlar

1017
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN