Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Suriye’deki Türkmenlere ’imece Usulü’ Yardım

Suriye’deki Türkmenlere ’imece Usulü’ Yardım
Sivas’ta merkeze bağlı 4 köyün sakinleri aralarında topladıkları yiyecek ve giyecekten oluşan bir TIR yardımı Bayırbucak Türkmenleri’ne gönderdi.

 

Rusya ve Suriye Devlet Başkanı Esad’in saldırıları altında bulunan Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım etmek için harekete geçen Sivas merkeze bağlı Elbeyli yöresi köylerinden Güney, Karalar, Çongar ve Gazibey köyü sakinleri aralarında ’imece usulü’ topladıkları un, şeker, makarna, patates giyecekten oluşan bir TIR yardımı Bayırbucak Türkmenleri’ne gönderdi. 4 köyden 3 günde toplanan yardımlar Güney Köyü’nde toplandıktan sonra Türkmenler’e ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı. Güney Köyü Muhtarı Hasan Çiçek toplanan yardımlarla ilgili olarak, şöyle dedi:
 
"Müslüman din kardeşlerimize yardımı bir görev bilerek arkadaşlarımızla beraber yaptık. Topladık. İnşallah göndereceğiz. Sağ salim yerine varmasını da temenni ediyoruz. Topladığımız yardımlar 210 torba un, 16 torba bulgur, 18 torba patates, 7 torba makarna, 150 torba giyecek ve 3 bin 550 lira nakit paradan oluşmaktadır. İnşallah yardımlarımız faydalı olur."
 
Elbeyli köylerinin kökeninin Türkmenler’den geldiğini belirten Çiçek, "Orada yaşamıyoruz ama televizyonda gördüğümüz manzara karşısında biz bunu görev olarak kendimize gördük. Biz yardım etmeyeceğiz de kim yardım edecek. Onlar bizim kardeşimizdir" diye konuştu. Köylüler ise Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım etmeye devam edeceklerini dile getirdi. Bayırbucak Türkmenler’i için toplanan yardımları taşıyan TIR dualar arasında yola çıkarıldı.

Yayın Tarihi : 16.02.2016 : 16:06

Etiketler : Köylülerden    Suriyedeki    Türkmenlere    imece    Usulü    Yardım    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8512
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN