Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


PKK’nın Yaktığı Okullarda Büyük Hasar Var

PKK’nın Yaktığı Okullarda Büyük Hasar Var
Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde PKK’lıların dün gece molotofkokteylleri ve el yapımı patlayıcılarla saldırarak ateşe verdikleri 3 okul ve 1 aile destek evindeki hasarın büyüklüğü gün aydınlanınca ortaya çıktı.

 

Nusaybin’de dün gece Dicle Mahallesi’nde bulunan Misak-ı Milli İlk ve Ortaokulu’na molotof kokteylleri ve el yapımı patlayıcılarla saldıran PKK’lılar, okulu ateşe verdi. Büyüyen yangında okulun çatısı tamamen yanarken, okulun iç kısımlarının da önemli ölçüde tahrip edildi. Aynı gece Kışla Mahallesi’nde bulunan Sevgi Yuvası Anaokulu’na saldıran PKK’lılar, molotof kokteylleri ile burayı ateşe vermeye çalıştı. Anaokulunun bitişiğinde bulunan Hacı Ali Mungan Ortaokulu’na da molotof kokteylleri ile saldıran PKK’lılar, okulun arşiv odasındaki tüm belge ve evraklar yanarak kül oldu.
 
Zeynel Abidin Mahallesi’nde bulunan Nusaybin Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Danışma Vakfı’na bağlı Aile Destek Merkezi’ne de dün akşam molotof kokteylleri ve el yapımı patlayıcılarla saldıran PKK’lılar, merkezde yangın çıkardı. Merkezin alt katındaki eşya ve malzemelerin tamamı yanarken, üst katındaki eşyalar da büyük ölçüde hasar gördü. Öte yandan dün gece çıkan yangınlara müdahale için eğitim merkezi ile okullara gitmek isteyen itfaiye ekiplerine de PKK’lılar tarafından otomatik silahlarla ateş açıldı. Açılan ateşte ölen ya da yaralanan olmadı.
 
PKK’lıların yaktığı ve tahrip ettiği Misak-ı Milli İlk ve Ortaokulu ile Hacı Ali Mungan Ortaokulu’nda bugün öğrencilere eğitim verilemedi. Sevgi Yuvası Anaokulu’na ise bugün öğrencileri geldiği görüldü.

Yayın Tarihi : 16.02.2016 : 14:16

Etiketler : Nusaybinde    Pkknın    Gece    Yaktığı    Okullarda    Büyük    Hasar    Var    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3303
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN