Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


MÜSİAD’ın Konuğu Galip Ensarioğlu Oldu

MÜSİAD’ın Konuğu Galip Ensarioğlu Oldu
MÜSİAD İzmir Şubesi’nin Şubat ayı Dost Meclisi toplantısının konuğu AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu oldu.

 

 
Wyndham İzmir Özdilek Oteli’nde gerçekleştirilen "Ülkemizde ve Güneydoğu’da Yaşanan Son Gelişmeler" konulu akşam yemekli Dost Meclisi toplantısına; AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu, MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, Karşıyaka Kaymakamı Saadettin Yücel, STK yöneticileri ve MÜSİAD üyeleri katıldı. Toplantıda açılış konuşmasını yapan MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, "Türkiye’nin son 14 yılda yakaladığı başarı ve istikrar, önümüzdeki yıllarda bölgemizde ve dünyada etkimizi artırma yönünde önemli bir fırsattır. Gelişme ve ilerleme yolunda önümüzde yıllardır en büyük engel olarak duran terör sorunu için hükumetin kararlı ve sabırlı duruşu, risk alma cesareti ve dirayetini doğru buluyor ve destekliyoruz" dedi.
 
AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu ise, "Belki Cumhuriyet tarihi boyunca karşılaştığımız en hassas dönemdir bu dönem. Bu coğrafya Kürt sorunu diye tabir ettiğiniz sorunu ele aldığınız zaman belki Yavuz’a kadar gidebilirsiniz ya da cumhuriyet ile başlatabilirsiniz. Son 30 yılını ayrı bir şekilde değerlendirebilirsiniz. 2005 yılında ilk defa cesur bir lider çıktı Diyarbakır Meydanı’nda dedi ki: ’Kürt sorunu vardır. Bu sorun benim sorunumdur. Devletler yanlış yapabilir. Bizim devletimiz de yanlış yapmıştır ve ben bu sorunu çözeceğim.’ diyerek 90 yıllık ret ve inkar asimilasyona son vermiştir. 2005 yılından bugüne kadar da yüzlerce reform yapılmıştır Kürtler için. Bir taraftan bu sorunu çözmeye çalışırken bir taraftan bu sorunun ürettiği bir şiddet sorunu vardır. 30 yıldır bu sorun bir de şiddet oluşturmuştur. 50 binin üzerinde insan ölmüş, ülkenin 400 milyar dolar kaynağı heba olmuş. Sorunu halkla çözersiniz, sorunu Türkiye ile çözersiniz. Bugüne kadar hiçbir lider buna cesaret edemedi. Sayın Özal bir zamanlar bu işlerden bahsetti. Özal’ın öldürüldüğü söylenir, Özal’ın ölümünün üzerindeki sır perdesi hala aralanmamıştır. Mesut Yılmaz bir şeyler söylemeye çalıştı onun da başına gelmedik kalmadı. 2005’ten sonra Sayın Tayyip Erdoğan riski aldı, cesareti ve liderliğini gösterdi. Çünkü Türkiye bu sorunla yoluna devam edemezdi, bu sorunla Türkiye dışarı açılamazdı, bu sorunla Türkiye büyüyemezdi" dedi.
 
Gecenin sonunda MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu’na gecenin anısına plaket takdim etti.
 
 

Yayın Tarihi : 16.02.2016 : 13:01

Etiketler : Müsiadın    Dost    Meclisine    Galip    Ensarioğlu    Konuk    Bölge   


Yorumlar

7052
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN