Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Suudi Arabistan ve Rusya Anlaştı

Suudi Arabistan ve Rusya Anlaştı
Başlıca petrol üreticileri petrol piyasasını görüşmek üzere bugün toplanıyor. Gelen ilk bilgilere göre petrol üretiminin ocak ayı seviyesinde tutulması kararlaştırıldı. Bu adımın 'piyasaya istikrar sağlayacağı' açıklaması yapıldı. Petrol fiyatları 33 dolar seviyesinde seyrediyor.

 

Rusya, Suudi Arabistan, Venezüella ve Katar arasında bugün petrol piyasası hakkında son dönemdeki en üst düzey görüşmeyi gerçekleştirerek, petrol piyasasını ağır baskı altında tutan arz fazlası karşısında sonunda adım atmaya hazırlandıklarının potansiyel sinyalini veriyor.
 
Katar'ın başkenti Doha'da yapılacak toplantıya Suudi Arabistan Petrol Bakanı Ali Naimi, Rus mevkidaşı Alexander Novak, Venezüella Petrol Bakanı Eulogio Del Pino ve Katarlı bakan Mohammad bin Saleh Sada katılıyor.
 
30 DOLARIN ALTINI GÖRDÜ
 
Bir buçuk yıldan uzun bir süredir düşüş eğiliminde olan petrol fiyatları 10 yıldan uzun bir süredir ilk defa 30 doların altında seyrediyor. Fiyatların bu seviyedeki seyri neredeyse herkesin beklentilerinden uzun süredir devam ediyor.
 
'FİYAT DÜŞMESİN' ÖNERİSİ
 
Del Pino son haftalarda büyük petrol üreticilerini ziyaret ederek, fiyatların daha fazla düşmemesi için üretimin mevcut seviyelerde "dondurulması" önerisine destek toplamaya çalışıyordu.
 
Rusya'dan bir sektör kaynağı toplantıda bir karar alınmasından bahsetmek için henüz erken olduğunu ifade ederken, görüşmeler hakkında bilgi sahibi kaynaklar görüşmenin ardından basın toplantısı yapılacağını belirtti.
 
ÜRETİM 'OCAK SEVİYESİNDE' TUTULACAK
 
Gelen ilk bilgilere göre  petrol üretiminin ocak ayı seviyesinde tutulması kararlaştırıldı. Bu adımın 'piyasaya istikrar sağlayacağı' açıklaması yapıldı.

Yayın Tarihi : 16.02.2016 : 11:38

Etiketler : suudi arabistan    rusya    petrol    üretim       


Yorumlar

9374
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN