Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Esad, Türkiye'yi Suçladı

Esad, Türkiye'yi Suçladı
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Türkiye ve Suudi Arabistan’ın iki yıldır ülkesine yönelik bir askeri müdahale peşinde olduğunu öne sürdü.

 

Suriye’nin uluslararası bir mesele haline geldiğini anımsatan Esad, bu nedenle Suudi Arabistan ve Türkiye’nin istedikleri gibi müdahalede bulunamayacağını söyledi.
 
ATEŞKES TEPKİSİ
 
Esad, Şam'da yaptığı açıklamada, Suriye’de bir hafta içinde ateşkese gidilmesini öneren uluslararası planları da eleştirerek, “Ateşkesten teröristler yenilmeye başladığı zaman bahsettiler” dedi.
 
Ateşkesin "teröristlerin konumlarını güçlendirmesini durdurmak" anlamına geldiğini söyleyen Suriye Devlet Başkanı, “Silahların teröristlere taşınmasına, mevzilerin güçlendirilmesine izin verilmeyecek” diye konuştu.
 
"SİLAHLAR SUSMAZ"
 
Esad, televizyonda yayımlanan açıklamalarında, ülkede ilan edilecek ateşkesin silahların susması anlamına gelmeyeceğini ve kimsenin ateşkes için gerekli koşulları bir hafta içinde sağlayamayacağını söyledi.
 
Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu Suriye Destek Grubu'ndaki ülkeler, Cuma günü Münih'te, Suriye'de bir hafta içinde "çatışmaların sonlandırılması" için uzlaştı.
 
Rusya'nın hava saldırılarıyla desteklediği Suriye ordusunun askeri operasyonları ise hız kesmeden devam ediyor.

Yayın Tarihi : 16.02.2016 : 09:53

Etiketler : Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad    Türkiye    Suudi Arabistan    ateşkes       


Yorumlar

9470
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN