Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dolandırıcılık Operasyonu: 20 Gözaltı

Dolandırıcılık Operasyonu: 20 Gözaltı
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, bir çağrı merkezi aracılığıyla ’Hayat Sigortası’ satma bahanesi ile vatandaşları dolandıran şebekeye yönelik operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında toplam 20 kişi gözaltına alındı.

 

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine, bir çağrı merkezi tarafından aranarak ’Hayat Sigortası’ satma bahanesiyle vatandaşların dolandırıldığı yönünde bir ihbar yapıldı. İhbarı değerlendiren polis ekipleri mağdur kişileri tespit ederek çalışma başlattı.
 
ŞEBEKE LİDERLERİ İLE BANKA GENEL MÜDÜR YARDIMCISI LİSE ARKADAŞI ÇIKTI
 
Ekipler, liderliğini eski bankacılar S.Y. ve E.T.’nin yaptığı şebekenin Maltepe’de bir daireyi çağrı merkezine çevirdiklerini belirledi. Şebekeyi yaklaşık 2 ay boyunca takip eden polis ekipleri, bir bankanın genel müdür yardımcısı olan S.A.’nın müşteri bilgilerini şebekenin iki lideriyle paylaştığını tespit etti. Polis, bankanın genel müdür yardımcısı S.A.’nın, şebeke liderleri S.Y. ve E.T. ile lise yıllarından arkadaş olduklarını ortaya çıkardı.
 
20 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
 
Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Maltepe’de ofis olarak kullanılan daireye geçen cuma günü operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında, şebeke liderleri S.Y., E.T. ve banka genel müdür yardımcısı S.A.’nın da aralarında bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Çağrı merkezinde yapılan aramalarda, çok sayıda flash bellek, laptop, harddisk, çeşitli firmalara ait kaşeler, vatandaşların kimlik ve kart bilgilerinin kaydedildiği defter ele geçirildi. 
 
20 BİN KİŞİNİN KİMLİK BİLGİLERİ VE KREDİ KART BİLGİLERİ BULUNDU
 
Polis ekipleri, çağrı merkezinde buldukları flash belleklerde yaptıkları ilk incelemede, yaklaşık 20 bin kişinin detaylı kimlik ve kredi kartı bilgilerine ulaştı. Şebekenin ’Hayat Sigortası’ satma bahanesiyle yaklaşık 5 milyon liralık vurgun yaptığı ortaya çıktı.
 
Gözaltına alınan şüpheliler, Emniyet’teki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Yayın Tarihi : 15.02.2016 : 21:27

Etiketler : Çağrı    Merkezi    İle    Dolandırıcılık    Operasyonu    Gözaltı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7415
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN