Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kulan Son Yolculuğuna Uğurlandı

Kulan Son Yolculuğuna Uğurlandı
Kalp krizi sonrası yaşamını yitiren tiyatro sanatçısı Gökalp Kulan, Üsküdar’daki Şakirin Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

 

Kulan için Üsküdar Tekel Sahnesi’nde, ailesi, yakın dostları ve tiyatrocu arkadaşlarının katıldığı bir tören düzenlendi. Kulan’ın tabutu tiyatro salonuna getirilirken büyük kızı İrem de tabuta omuz verdi.
 
İrem Kulan, tören sırasında da bir konuşma yaparak, babasını hiç ağlarken görmediğini söyledi. İrem Kulan, “Hep sevildi benim babam, hiç ağlamadı. Hiç görmedim ben babamı ağlarken. Söz verdim ona, artık ben de ağlamayacağım, biz de güçlü olacağız" diye konuştu. Babasıyla gurur duyduğunu söyleyen İrem Kulan, babasının son kez sahnede olduğunu belirterek, salondakilerden alkışlamalarını istedi. Kulan’ın oyuncu arkadaşı Erdoğan Ersever de salondakileri hüzne boğan bir şiir okudu. Sahnede helallik alınmasının ardından tekrar omuzlara alınan Gökalp Kulan’ın naaşı, tiyatronun kapısında bekleyen cenaze aracına konularak Şakirin Camii’ne götürüldü.
 
Burada düzenlenen cenaze törenine, eski CHP Milletvekili Onur Öymen de katıldı.
 
Gökalp Kulan’ın cenazesi, kılınan namazın ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.
 
GÖKALP KULAN KİMDİR?
 
Gökalp Kulan, 1961’de İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 1984’te Bursa Devyet Tiyatroları’nda stajını tamamlamasının ardından İstanbul DT’de göreve başladı.
 
"Yaprak Dökümü", "Yunus Emre", "Deli", "İkizler", "Karagözüm, İki Gözüm", "Açıl Kafam Açıl", "Güneş Batarken Bile Büyük", "Fesleğen Çıkmazı" ve "Bedensiz Kadın" gibi birçok oyunda görev yapan sanatçı, evli ve 2 kız babası idi.

Yayın Tarihi : 15.02.2016 : 19:14

Etiketler : Tiyatro    Oyuncusu    Gökalp    Kulan    Son    Yolculuğuna    Uğurlandı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8350
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN